P9124267Dne 12.9. jsme se jako reprezentanti našeho kroužku zúčastnili bohulibé akce, kterou uspořádala firma DAIWA a rybářské potřeby U Habakuka na jezeře u Radnic.
Jednalo se o každoroční setkání a zachytání dětí po transplantaci kostní dřeně sdružených pod jednou neziskovkou, která pro tyto děti pořádá různé kratochvíle zpříjemňující jejich volný čas.
My jsme se zúčastnili jako instruktorslký doprovod, poskytli jsme své zkušenosti a vybavení . Naše trojice ve složení Jan a Janek Netoličtí a Jiří Podskalský dostala na starost tři kluky a jedno děvče. Hned jsme se představili a potykali si. Terezka, Adam, Kuba a Matěj se ukázali jako šikovní a nadaní rybaříci.

Hlavně Terezka sršela nápady, co ještě vyzkoušet, aby ryby lépe braly. Počasí nám přálo, v krásném prostředí zatopeného starobylého povrchového dolu na černé uhlí (světový unikát) ubíhal čas rychle, dětem se ani nechtělo s rybařením přestat. Chytili se plotice, perlíni, okouni a jelci tloušti. Pořadatelé potěšili diváky ulovením dvacetikilového kapra z nafukovacího člunu, kterého zasekli při přívlači, když chytali okouny.
Akci navštívil i populární Jakub Vágner, který si s každým popovídal a své kritiky potěšil skromným vystupováním.
Zajímavostí byl i nález subtropického křižáka páskovaného na našem lovném místě. Díky přiznivému mikroklimatu v okolí jezera se mu tam dobře daří, v ČR už není raritou. Jedovatý není.
Naši svěřenci získali ve svých kategoriích medaile, nám pak na oplátku dali skleničky s krásnými ručně malovanými rybkami.
Poradili jsme ještě dětem, co podniknout, kdyby se chtěly stát opravdovými rybáři a získat rybářské lístky.
Loučili jsme se skoro se slzou v oku, snad se setkáme zase za rok.
Tak hodně štěstí a zdraví, kamarádi.

Jiří Podskalský
ved. kroužku

P9124263P9124267P9124282P9124287