Velká cena MZ Dance team

Velká cena MZ Dance team Plzeň - Mistrovství západních Čech

V termínu 21.3.2020 se uskuteční v sále Parkhotelu Plzeň, U Borského parku 2791, 320 04, Plzeň, třetí ročník soutěže ve sportovním tanci „Velká cena MZ Dance Team Plzeň“, tentokráte i jako Mistrovství západních Čech. Soutěže se budou účastnit páry ve standardních i latinskoamerických tancích napříč věkovými kategoriemi se zaměřením na děti, juniory a mládež – Děti 1 (6-9 let), Děti 2 (10-11 let), Junioři 1 (12-13 let), Junioři 2 (14-15 let), Mládež (16-18 let).

 Bude se soutěžit v kategoriích pro NEREGISTROVANÉ PÁRY – tzv. Tanec pro všechny (TPV) a v kategoriích pro REGISTROVANÉ PÁRY – tzv. postupové soutěže výkonnostního tanečního sportu, na kterých již páry sbírají body pro zisk vyšších tříd. Páry se nejen budou snažit získat finálová umístění v jednotlivých věkových a tanečních kategoriích, ale budou bojovat o prestižní titul Mistra západních Čech.

Ukázka špičkové úrovně sportovního tance bude dětem a divákům zprostředkována prostřednictvím tzv. pohárové soutěže tanečních párů věkové kategorie junioři a dospělí nejvyšších výkonnostních tříd, finalistů MČR.

Předpokládaný počet soutěžících na základě zkušenosti z pořádání prvních dvou ročníků soutěže v letech 2018 a 2019 je 250-300 tanečníků a tanečnic v průběhu celého dne, kteří budou soutěžit v kategoriích Děti 1, Děti 2, Junior 1, Junior 2 a Mládež. Velká část soutěžících bude zastoupena klubem MZ Dance Team Plzeň. Diváckou sledovanost očekáváme dle předchozích ročníků 150-200 diváků.

Vítězné taneční páry si ze soutěže odvezou nejen cenné body a finálová umístění, ale také medaile, diplomy, květiny, sladké odměny a hodnotné ceny.

Soutěž je pořádána v souladu s legislativou Českého svazu tanečního sportu. Hodnotící porota bude tvořena renomovanými trenéry, porotci 3., 2. a 1. třídy a aktivními tanečníky z tanečních klubů v rámci celé České republiky.

MZ Dance team Plzeň Mistroství západních čech 21 3 2020