Perla Plzeňského kraje - 4. ročník

Záznam slavnostního galavečera předávání uměleckých Cen hejtmana Plzeňského kraje - Perla Plzeňského kraje z Divadla JKT Nová scéna

27. 5. 2024

Nestihli jste divadlo ani záznam galavečera Perly Plzeňského kraje na televizi ZAK? Nevadí, v tomto článku a na našem Youtube kanálu se můžete podívat na téměř 100 minutový záznam slavnostního večera u příležitosti předávání uměleckých Cen hejtmana Plzeňského kraje pro rok 2023.

 

Nominace na uměleckou Cenu hejtmana Plzeňského kraje 2023

27. 5. 2024

Přehled nominací navržených odbornou porotou na slavnostní galavečer do Divadla JKT - Nová scéna, který se uskutečnil 22.10.2023.

Slavnostní předávání uměleckých Cen hejtmana Plzeňského kraje

  • Název akce Perla Plzeňského kraje
  • Termín konání neděle, 22 říjen 2023
  • Místo konání Divadlo JKT - Nová scéna Plzeň

RADOVÁNEK předal 14 perel ve 3. ročníku umělecké Ceny hejtmana Plzeňského kraje – Perla Plzeňského kraje

2. 11. 2023

V neděli 22. října 2023 se na Nové scéně divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni konala slavnostní udílení uměleckých cen "Perla Plzeňského kraje." Tato prestižní událost byla zářivým vrcholem pro mladé lidi ve věku do dvaceti let, umělce a umělkyně, kteří byli oceněni za svůj výjimečný talent v oblastech tance, hudby, folklóru, dramatizace a výtvarného umění. Celkem bylo předáno 14 perel mladým talentovaným žákům a studentům nebo souborům, které podtrhli Plzeňský kraj jako město kultury.

Dvanáct cen "Perla Plzeňského kraje" si za svou mimořádnou práci odnesli umělci a umělkyně, kteří svým talentem, kreativitou a odhodláním oživili uměleckou scénu divadla. Každá z kategorií ocenění zazářila svým jedinečným leskem, představujíce vynikající příklady uměleckého ducha Plzeňského kraje. Tato slavnostní událost ukázala, že umění a kultura mají v našem regionu hluboké kořeny a že je třeba je stále podporovat a uznávat jako důležitou součást naší kulturní identity. Gratulujeme všem laureátům cen "Perla Plzeňského kraje" a děkujeme jim za jejich inspirativní tvorbu.

Předprodej vstupenek na galavečer umělecké Ceny hejtmana Plzeňského kraje pokračuje

9. 10. 2023

Galavečer předávání uměleckých cen hejtmana Plzeňského kraje je po tříleté covidové odmlce jedinečnou událostí, kterou si milovníci kultury nemohou nechat ujít. Přítomnost významných osobností, jako je hejtman Plzeňského kraje a představitelé uměleckého světa, spolu s bohatým programem a oceněním talentovaných umělců činí tento večer zcela jedinečným. Tato událost slouží nejen jako uznání talentu a tvůrčího přínosu umělcům z regionu, ale také jako společenská akce, která přináší radost a inspiraci pro všechny milovníky kultury.

Najdi si svojí Perlu - novinkou ve 3. ročníku umělecké Ceny hejtmana Perla Plzeňského kraje je hlasování veřejnosti

23. 9. 2023

Jednou z novinek 3. ročníku Perly Plzeňského kraje je online hlasování veřejnosti nazvané Najdi si svojí Perlu. Pravidla a systém hlasování bude zveřejněn na našich webových stránkách od 20.9.2023 do 20.10.2023. Vítěz bude vyhlášen v rámci kategorie Divácká cena na slavnostním galavečeru dne 22.10.2023 od 18 hodin na Nové scéně DJKT.

Dne 30.7.2023 byl ukončen příjem nominací nadaných a talentovaných umělců v základních kategoriích tanec, hudba, folklór, divadlo a výtvarné umění.

Vyhlášení Ceny hejtmana Perla Plzeňského kraje proběhne na Nové scéně Divadla Josefa Kajetána Tyla, ti nejlepší vystoupí v hlavním programu

30. 7. 2023

Slavnostní galavečer k vyhlášení výsledků a předání ocenění umělecké Ceny hejtmana Perla Plzeňského kraje proběhne v neděli 22. října 2023 na Nové scéně divadla JKT. V každém oboru všech uměleckých kategorií vyhlásíme tři nejlepší nominace, které vybere odborná porota během měsíce srpna. První tři v každém oboru budou pozvání na galavečer k převzetí ocenění. Ti nejlepší vystoupí naživo v hlavním programu večera. V případě kategorie výtvarného umění vystavíme veškerá nominovaná díla přímo v divadle. 

Vyhlašujeme nominační umělecké kategorie a kritéria přihlášení do Perly Plzeňského kraje 2023

1. 5. 2023

Perlou Plzeňského kraje se mohou stát jakékoliv nadané děti a mládež ve věku 8 – 20 let nebo tým dětí a mládeže, jejichž věkový průměr nepřesáhne 18 let. Podmínkou je trvalé bydliště na území Plzeňského kraje. Hodnoceným obdobím je červenec 2022 – červen 2023.

Nominovat mohou školy, spolky a jiné organizace, kamarád, rodič apod., a to nejpozději do 30. července 2023, a to pomocí nominačního elektronického formuláře na těchto stránkách, při dodržení nominačních kritérií.

Umělecká cena hejtmana Plzeňského kraje - Perla Plzeňského kraje se v roce 2023 vrací

9. 4. 2023

V neděli 22. října 2023 se na Nové scéně DJKT v Plzni uskuteční slavnostní večer pod názvem „Perla Plzeňského kraje“. Na něm hejtman Plzeňského kraje vážený pan Rudolf Špoták ocení mimořádně nadané děti a mládež z našeho kraje. Výtěžek večera bude poukázán na účet pro podporu nadaných a mimořádně nadaných dětí z Plzeňského kraje. Večer se uskuteční pod záštitou Střediska volného času RADOVÁNEK a Plzeňského kraje.