Divadlo z kouzelné skříňky

Vystoupení Divadla z kouzelné skříňky v KD Šeříkovka

Naše „Divadélko z kouzelné skříňky“ se Vám tentokrát představilo, ve středu 8.6.2022 od 17 hodin, s divadelním představením Marry Poppins v plzeňském kulturním domě Šeříkovka. Tuto hrou, která trvala celkem asi 1 a půl hodiny, jsme si připravovali necelý půl rok pod vedením Terezky Weberové.

Sraz na místě jsme měli o dvě hodiny dříve, abychom si mohli prohlédnout sál, hlediště a pódium, kde jsme měli poprvé vystupovat. Také bylo důležité rozestavit vlastnoručně vyrobené kulisy, připravit rekvizity, obléknout se do kostýmů, načesat a nalíčit každého podle jeho role. Důležitá byla i zkouška mikrofonů a mikroportů1, se kterými někteří z nás hráli poprvé. Tentokrát jsme měli i barevné osvětlení z reflektorů, které se naší vedoucí podařilo zajistit. Od 16:30 hodin začali přicházet první hosté. Před hlavním vchodem je vítala Karolin s Kájou a Verčou. U vstupu do sálu nabízel Vojta, Štěpán a kamarád Tolja program s krátkým představením hry a seznamem herců a hereček s fotografiemi našich rolí. Přední stranu zdobila hlavní postava Marry Poppins, kterou skvěle zahrála Radka Balounová.

Po příchodu návštěvníků jsme se připravili do zákulisí a v 17 hodin zacinkáním zvonečku a úvodním slovem od Terky Weberové divadlo začalo.

A o čem vlastně příběh byl?
Pan a paní Benksovy měli neposedné děti, takové tři uličníky. Jmenovali se Lili, Jane a Mikel a dělali lumpárny, kterými své chůvy velice škádlili, a ty často dávali výpovědi. Proto se pan Benks rozhodl pro tyhle tři neposedy najít jinou lepší chůvu. Jenže děti si ji představovali úplně jinak než pan Benks, a tak sepsali inzerát, kde popsali, jak by si svou novou chůvu představovali. To se jejich tatínovi moc nelíbilo a tak inzerát vyhodil. Druhý den, když venku čekaly nové uchazečky, se náhle zvedl vítr a na zem přiletěla chůva Marry Poppins i s inzerátem dětí. Pan Benks ji po rozhovoru přijal. Marry Poppins si s dětmi pěkně rozuměla, brala je na výlety a hrála s nimi kouzelné hry. A jelikož to byla kouzelná chůva, tak obyčejný nudný výlet do parku se najednou stal velikou zábavnou atrakcí s kolotočem! Při koupáním ve vaně se ocitli na lodi plující po moři. Nebo se neoblíbené uklízení změnilo v jednu velkou luskací zábavu, kdy se hračky sami uklízely pouhým lusknutím. Také je seznámila s obyčejně neobyčejnými věcmi, jako byla její cestovní taška nebo metr bez čísel, podle kterého poznala charakter dětí. A nakonec je naučila jedno velmi užitečné speciální slovo: „SUPRKALIFRADŽILISTIKEXPIALIDÓZNÍ“

Když začali být děti poslušné a rozumné, byla služba chůvy Marry Poppins u konce a musela odletět za dalšími neposednými dětmi. Při odchodu se s nimi rozloučila, jako my se loučíme s Vámi, francouzsky aurevoir2 …!
Celý příběh provázelo několik písní, které se podle potlesku návštěvníkům líbily.

Jednu z nich jsme zazpívali na závěr ještě jednou… a pak následoval bouřlivý a dlouhý potlesk od obecenstva, předání dárečků a květin!

Hráli:

Z rodiny Benksových hráli tři sourozence:
Jane – Nela Nováková, Mikel – Štěpán Uhlíř a Lili – Karolin Brösgen.

Jejich tatínka, pana Benkse, hrál Vojta Mach a představil se i jako kominík Bert.

Maminku, paní Benksovou, hrála Anežka Machová, která také hrála dámu v cukrárně a mluvící lipový strom v parku.

Kuchařku Ellen, mluvící květinu, cukrářku a kominíka si zahrála Eliška Kreidlová.
Hospodyni Bellu, opičku a kominíka ztvárnila Ema Potužáková.

Veronika Šnajdrová se nám představila jako plavčík, opička, medvídek a dáma v cukrárně.

Roli admirálky, holubářky, ryby, květiny a muffínka si zahrála Karolína Kušková.

Jako chůva Ketty, mořská panna, květina v parku, čokoládový dortík a kominík byla Valentýnka Zemanová.

Lucie Maříková se představila jako mořská panna, květina v parku, novinářka a kremrole v cukrárně.

Další roli mořské panny, kominíka, novinářky a kolotočářky hrála Tereza Kroupová.

Jakub Boháč se představil jako ředitel banky, policista a kominík.

A naše nejmladší herečka Anežka Říhová si zahrála zmrzlinku, růži v parku a prasátko na kolotoči.

 

Děkujeme všem, co nás podpořili a přišli se na naše vystoupení podívat!

Zdraví Vás herci a herečky z Divadla z kouzelné skříňky společně s vedoucí Terezkou Weberovou.