Mladí herci z divadelních kroužků se inspirovali v Praze

Naši mladí herci z dramatických kroužků se vydali 29.4. 2023 na výpravu do Prahy objevovat svět renesance jak architekturu, tak divadlo a literaturu. Za doprovodu pedagogů získaly děti výklad také o zámořských objevech, životě měšťanů a módě té doby. Výprava začala dopoledne v Průhonicích a odpoledne následovalo hledání domu U Minuty na pražském Staroměstském náměstí, prohlídka Staroměstské radnice a procházka na Malou Stranu, cestou si děti všímaly proměn staveb v čase od gotiky přes renesanci po baroko ve Valdštejnské zahradě.

Pro dokreslení atmosféry večer děti navštívily divadelní představení Romeo a Julie v Divadle na Vinohradech. Tato slavná tragédie od Williama Shakespeara (1564–1616) děti uchvátila. Balkónovou scénu i souboje si určitě nejednou zahrají při svém vlastním nácviku divadelní hry. Přestože se jednalo o tragédii, Mercuzio v podání Ondřeje Krause je i pobavil, stejně tak Tereza Bebarová jako chůva. Naši mladí herci měli také výjimečnou příležitost setkat se po představení s představiteli hlavních rolí, Markem Lamborou a Sabinou Rojkovou. Došlo i na dotazy ze světa divadla a filmu.

Den plný divadelních zážitků byl součástí Inovativního vzdělávání a byl financován ze šablon dotačního programu OPJAK 02_22_002.