Divadlo z kouzelné skříňky se představilo na Masopustu v Kaznějově

Náš soubor Divadlo z kouzelné skříňky vystupoval, jako ve spoustě dalších jemu podobných, i v Masopustu. Bylo to konkrétně představení v Kaznějově. Připravili jsme si krátkou scénku o masopustních zvycích a o Masopustu samotném. Celé její secvičení proběhlo v neuvěřitelné rychlosti, a to za jednu jedinou zkoušku. Přesto se nám to, doufám, povedlo a naše diváky jsme obohatili o nějaké vědomosti.

Vystupovat jsme měli vedle restaurace v centru městečka, kde se realizovaly i tvořivé dílničky, které měl pod záštitou RADOVÁNEK. Tam jste si mohli nechat namalovat na obličej libovolný obrázek, nebo třeba vytvořit s pomocí žehličky a voskovek nádherné obrazce na papír.

V našem divadelním vystoupení jsme divákům vyjmenovali masopustní jídla, zvyky nebo třeba tradiční masky. Z jídel jsme uvedli jitrnice, jelítka, tlačenice, zabijačku a prdelačku. Ze zvyků jsme zase představili ku příkladu Babský mlýn (to se v pondělí postavil mlýn a v úterý se v něm přemlelo devět starých bab na mladé) nebo chytání kohouta (to se někomu zavázaly oči a měl za úkol chytit kohouta v ohradě). A doslova jedním dechem jsme vyjmenovali většinu tradičních masek: babka, dědek, myslivec, čtvero ročních období, medvědi nebo různé kroje ze všech koutů republiky. Zatančili jsme mazurku nebo jsme sehráli svatbu dědka a babky.
Nakonec jsme divákům předali nějaká masopustní moudra: „Když v únoru skřivan zpívá, chudobný rok potom bývá."

Užili jsme si tam spoustu legrace a pobavilo to i naše diváky.

Členové souboru Divadlo z kouzelné skříňky.