RADOVÁNEK se prezentoval na 7. ročníku Aimtec Hackathonu

Dne 5. 3. 2023 proběhla v prostorách Moving Station Plzeň akce YoungHackers, které jsme se zúčastnili díky spolupráci s firmou Aimtec. YoungHackers je součást již 7. ročníku Aimtec Hackathonu, určená všem dětem a rodičům, kteří mají zájem o digitální technologie, programování a IT. Po celé odpoledne byl pro návštěvníky připraven bohatý program formou workshopů a ukázek moderních technologií.

Akce mimo jiné ukazuje a nabízí možnosti technologického vzdělávání v Plzni a Plzeňském kraji a také pozdější pracovní uplatnění v těchto oborech. Letošní ročník se konal na téma „Když kód pomáhá“. V rámci Hackathonu měli týmy za úkol naprogramovat a vymyslet systém nebo technologie, které by pomohli lidem s handicapem, v nemocnicích, při léčbě apod. Nechyběly ani diskuzní panely se zástupci firem a profesí, kteří se touto problematikou dennodenně zabývají.

Středisko volného času RADOVÁNEK se na této akci prezentovalo s několika činnostmi v rámci nedělní části YoungHackers a naši účastníci kroužku Robotiky i v letošním roce bojovali na samotném Hackathonu. Mezi našimi ukázkami činnosti, které bylo možné si na vlastní kůži vyzkoušet, nechyběl ani náš nový technologický přírůstek. Dron, který díky našim robotikům umí rozpoznávat obličeje, detekovat náladu a na dalších funkcích ještě pracujeme.

Akce se i v letošním roce opravdu vydařila. Během celého odpoledne prostory praskaly ve švech a návštěvníků bylo opravdu hodně a jsme moc rádi, že jsme mohli u takovéto akce být a nadchnout další mladé zájemce pro technologie, programování a digitální dovednosti.