Seniorská skupina Plzeňských mažoretek z RADOVÁNKU se zúčastnila FIBM mezinárodního festivalu dechových orchestrů a mažoretek ve Španělsku.

Seniorská skupina Plzeňských mažoretek ze Střediska volného času RADOVÁNEK měla jedinečnou příležitost ukázat své umění. V období od 1. do 9. října se totiž zúčastnila prestižního FIBM mezinárodního festivalu dechových orchestrů a mažoretek ve Španělsku. Této události se účastní skupiny z celého světa a Plzeňské mažoretky se rozhodně neztratily. Společně s velkým dechovým orchestrem ZUŠ Chválenická předvedly nezapomenutelné výkony, které zaujaly nejen diváky. S precizními choreografiemi, barevnými kostýmy a dokonalou synchronizací, reprezentovaly Českou republiku a Plzeňský kraj.

Tato cesta do Španělska pro plzeňské mažoretky představovala nejen hudební a taneční výzvu, ale i jedinečnou příležitost poznat nové kultury a navázat mezinárodní přátelství. Skupina získala mnoho cenných zkušeností, které jistě posílí jejich další uměleckou kariéru. Seniorská skupina plzeňských mažoretek ukázala, že jsou schopny soutěžit na mezinárodním poli a že talent a oddanost mohou překročit hranice zemí a jazyků. Jejich účast na FIBM festivalu byla nejen úspěchem pro ně samotné, ale také pro celou Českou republiku, která může být na tyto talentované umělkyně pyšná.

Plzeňské mažoretky trénují několikrát týdně ve Středisku volného času RADOVÁNEK pod vedením zakladatelek Bc. Kateřiny Šilhavé a Denisy Eretové. Jsou pravidelnými účastníky regionálních, republikových i mezinárodních soutěží. V loňském školním roce získaly mnoho ocenění a medailí ve všech kategoriích.