Další parádní víkend z modelářského světa

Již čtrnáctý ročník výstavy Modelářského světa se konal ve spolupráci se Střediskem volného času RADOVÁNEK v jeho prostorech v Pallově ulici. Po loňské rekonstrukci části prostor, jsme tak měli k dispozicí více místa a komfortu pro návštěvníky, vč. odpočinkové zóny v místní kavárně. O víkendu 16. – 17. 3. 2024 za námi zavítala více než tisícovka návštěvníků, kteří měli možnost zažít modelářský svět na vlastní kůži. Shlédnout mohli výstavu papírových a plastikových modelů. Novinkou v Plzni byla kategorie modelů z jiných materiálů (např. dřevo, kov apod.). Celkem bylo k vidění téměř 300 modelů od nejjednodušších až ty opravdu propracované. Zároveň v uvedených kategoriích probíhala i soutěžní část, kvalita modelů byla vysoká a rozhodčí tak měli nelehký úkol, posoudit, který model je o něco lepší než ty ostatní. Soutěžní části se zúčastnilo 25 dětských a 35 dospělých modelářů. Závěrečného udílení cen se aktivně zúčastnil 1. místostarosta Úřadu městského obvodu Plzeň 3 Mgr. Pavel Šrámek.

Pro aktivní návštěvníky byly připraveny modelářské dílničky s papírovými i plastikovými modely, ale také například se stavebnicí COBI. Středisko volného času prezentovalo činnosti některých svých modelářských kroužků. Nepřehlédnutelní byly jejich železniční modeláři se svými kolejišti, v další interaktivní herně pak byla možnost vyzkoušet stavebnici Merkur, či si osvojit základy digitální elektroniky.

Všechny dílničky byly prakticky po celou dobu výstavy plně obsazené, což nám dává naději, že na dalších našich soutěžních výstavách se objeví modely od nových modelářů, které jsme k tomuto báječnému koníčku trošku nasměrovali.

O úžasnou podívanou se postarali RC modeláři z Domažlic, jejichž přičiněním byl po celý víkend čilí ruch na dopravním hřišti plném funkčních modelů nákladní aut, bagrů cisteren a další dopravní techniky.

Ten, komu se modelářství zalíbilo, měl zároveň možnost si na místě zakoupit potřebné pomůcky i samotné modely k sestavení.

Bylo to opravdu příjemné setkání všech modelářských nadšenců, ať už byli malí, velcí nebo velmi velcí. Děkujeme všem, kdo se přišli podívat a podpořili nás. Bez vás by to nebylo tak úspěšné! Takže pokud chcete zažít další neuvěřitelnou modelářskou jízdu, držte si nás na blízku.