Pallova

Pallova

Hravé Velikonoce u Pallovky bavily malé i velké

1. 4. 2024

Děti i rodiče mohli navštívit velikonoční dílny, kde se vyráběly zajímavé velikonoční dekorace jako byli zajíčci ve formě zápichů, motýlci a pěnová vajíčka. Též si vyzkoušeli různé techniky zdobení vajec - mramorování, enkaustiku a malbu na pěnová vejce. Nechybělo ani tradiční malování na obličej.

Další parádní víkend z modelářského světa

22. 3. 2024

Již čtrnáctý ročník výstavy Modelářského světa se konal ve spolupráci se Střediskem volného času RADOVÁNEK v jeho prostorech v Pallově ulici. Po loňské rekonstrukci části prostor, jsme tak měli k dispozicí více místa a komfortu pro návštěvníky, vč. odpočinkové zóny v místní kavárně. O víkendu 16. – 17. 3. 2024 za námi zavítala více než tisícovka návštěvníků, kteří měli možnost zažít modelářský svět na vlastní kůži. Shlédnout mohli výstavu papírových a plastikových modelů. Novinkou v Plzni byla kategorie modelů z jiných materiálů (např. dřevo, kov apod.). Celkem bylo k vidění téměř 300 modelů od nejjednodušších až ty opravdu propracované. Zároveň v uvedených kategoriích probíhala i soutěžní část, kvalita modelů byla vysoká a rozhodčí tak měli nelehký úkol, posoudit, který model je o něco lepší než ty ostatní. Soutěžní části se zúčastnilo 25 dětských a 35 dospělých modelářů. Závěrečného udílení cen se aktivně zúčastnil 1. místostarosta Úřadu městského obvodu Plzeň 3 Mgr. Pavel Šrámek.

Modelářský svět již po druhé v Plzni!

8. 2. 2024

Modelářský svět představí návštěvníkům modely lodí, letadel, tanků, hradů, zámků a mnoho dalších ukázek soukromých sběratelů z celé České republiky. Tato víkendová akce se bude konat ve dnech 16. a 17. března v budově SVČ RADOVÁNEK, Pallova 19, Plzeň. Stovky modelů, které návštěvníky okouzlí precizní prací a mnoha detaily budou v Plzni již po druhé.

TUTO je vánoční čas, přijďte k RADOVÁNKU zažít atmosféru lidových tradic, koled a perníčků

21. 11. 2023

...úsměv, vůně, jmelí ,dárky, přijďte za námi do Pallovky. Vezměte celou rodinu, neváhejte ani hodinu a zazpívejme spolu s námi vánoční koledu. Středisko volného času RADOVÁNEK, zve všechny lidi dobré vůle, děti, rodiče a kamarády na vánoční skotačení. „Na perníčky a dobrý čaj, tak přijdi vše s námi ochutnat.“

Česko-německý tábor 2023, tentokrát ve Střelských Hošticích

15. 10. 2023

Česko-německý tábor se koná pravidelně ve spolupráci s partnerským městem Regensburg. Tentokrát se tábor konal na české straně ve Střelských Hošticích. Účastníci tábora zde poznávali místní přírodu a turistické cíle v okolí. Během pobytu probíhaly aktivity na stmelování a vzájemné porozumění obou skupin.

Po příjezdu jsme seznámili děti s ubytováním, s blízkým okolím a pravidly tábora. Nedělní program byl věnován poznávání městečka Střelské Hoštice, návštěvě muzea a odpoledne přijeli hasiči na ukázku vozu a vybavení a děti byli seznámeni jak zacházet s ohněm v přírodě.
V pondělí jsme šli na pěší celodenní výlet do Horažďovic, kde jsme si prohlédli historické centrum, a děti dostaly oblíbený rozchod. Další den jsme věnovali pohybovým aktivitám ve dvojjazyčných dvojicích. Proběhla také lekce jógy a večer děti malovaly na textil. Ve středu jsme navštívili hrad Rabí, hráli hry a večer opékali buřty. Čtvrtek byl zaměřený na poznávání přírody, rostlin, stromů a věnovali jsme se také jazykovým hrám – scrable. Přes odpoledne si děti měly připravit divadelní scénky na večerní party. A večerní party to byla nejoblíbenější bod programu. Předposlední den jsme navštívili město Strakonice bohaté na národní kulturu, místní muzeum, historické centrum to vše se dětem líbilo. Navštívili jsme také místní repliku Stonehedge.

Nabídka pracovního uplatnění v oboru sport s preferencí gymnastiky moderní, sportovní, popřípadě akrobacie

25. 5. 2023

Středisko volného času RADOVÁNEK, Pallova 52/19, hledá pedagoga volného času do pracovního poměru na plný úvazek se zaměřením na sport a především moderní a sportovní gymnastiku, prozatím na dobu určitou, později na základě zapracování možné prodloužení smlouvy na dobu neurčitou. Tato pozice je volná ihned na pracovišti v Pallově ulici.

V RADOVÁNKU to žilo v rytmu afrických tanců

29. 1. 2023

V sobotu 7.1. to na "Pallovce" žilo v rytmu afrických tanců. Pro tanečníky Spider dance company se zde konal unikátní afro workshop s výukou 3 tanečních stylů - tradičního afro dance, afrohouse a afrobeats/ afrofusion.

Trojice lektorek - Angela, Raduš a Shami předvedly 3 úžasné lekce s úžasnou energií, která tanečníky úplně pohltila. Odnesly si spousty nových zkušeností s tanečním stylem, který je velmi populární v Evropě i ve světě.

Spider DC a Storm Ballet mají první medaile z Czech Dance Masters

13. 10. 2022

Storm Ballet má za sebou další regionální kolo, tentokrát soutěže Czech Dance Masters 2022, které proběhlo v sobotu 9.4.2022 ve Sportovní hale Lokomotiva v Plzni. Soutěže se zúčastnilo na 90 tanečníků Storm Ballet v artových disciplínách.
Všech šest choreografií si vybojovalo postup do Chomutova, kde se v sobotu 7.5.2022 uskuteční mistrovství Čech. Zúčastněné týmy již čeká boj o postup na celorepublikové finále soutěže Czech Dance Masters 2022.

Po 2 letech znovu s plnou parádou a nasazením odstartoval Spider dance company na 3 regionálních tanečních soutěžích v Plzni na Lokomotivě. Na letošní taneční sezonu si připravil se 170 tanečníky ve věku 4 - 25 let neuvěřitelných 12 tanečních choreografií ve stylech disco dance , disco show , street dance a street show , celkový počet tanečníků. Regionální kola byly první zkouškou a testem před obdornou porotou a dle nasbíraných úspěchů je vidět, že Spider má letos našlápnuto. Tanečníci Spdier dance company získali celkem 19 zlatých , 6 stříbrných a 1 bronzovou medaili .

NOVINKA - Online doučování matematiky

15. 10. 2020

Vážení rodiče, milé děti, trápíte se doma s matematikou a zkrátka nevíte, jak na ni? Ať už Vám dělá problém konkrétní domácí úkol nebo celá látka, kterou si Vaše dítko není úplně jisté, nabízíme 20- ti minutové on - line konzultace, během kterých si společně projdeme látku klidně už od samých základů a rozlouskneme i ty nejtěžší matematické oříšky.

Účastnili jsme se vzdělávacího projektu města Regensburgu – MiniRegensburg

29. 8. 2019

Od 31. července do 4. srpna se skupinka osmi plzeňských žáků zúčastnila vzdělávacího projektu města Regensburg – MiniRegensburgu. Cílem projektu je prezentovat dětem fungování „světa dospělých“, otázku samostatnosti a i zodpovědnosti. Není proto žádné překvapení, že si děti při hře na „město“ musely hledat zaměstnání, za jehož absolvování získávaly herní peníze. Ty následně dle svých potřeb v městečku využily, třeba za jídlo ale i zábavu.

Hráli jsme si o Velikonocích

1. 5. 2019

Předvelikonoční atmosféru, kreativní dilnicky a spousty zábavy si přišly užít do Radovanku děti i rodiče v rámci akce Hrave Velikonoce, kterou připravilo pracoviště Pallova v době velikonočních prázdnin. DĚTI vyráběly velikonoční origami a enkaustická přání, cvičily, zkoušely žonglovat s nejrůznějšími házedly, vyzkoušely si skládat hlavolamy a deskové hry na postřeh a rozvoj myšlení, nechyběla ani odrážedla, skoky v zajičkově pytli apod.

RADOVÁNEK slaví další úspěch

6. 12. 2018

Spider0Děti, junioři i dospělí ze SPIDER DANCE COMPANY se v tomto roce opět účastní mistrovství Evropy. Pro kategorie hip hopu se koná tato soutěž ve dnech 15. 6. - 18. 6. 2017 v Polsku a pro kategorie disco dance je ME v ČR v termínu od 22. 6. do 26. 6. 2017

Spider dance se umístil na Czech dance masters

5. 12. 2018

sd1Mistrovství ČR Czech dance masters 4.12.2016 bylo vyvrcholením podzimního ligového turné Czech dance masters . Několik tanečních formací a solových projektů Spider dance company získalo nominaci na tuto soutěž a náležitě ji využilo.
Výsledky diskodance tanečních formací: 3. místo malá skupina dospělí MIX – Pretty Pink obsadila 3. místo a malá skupina mini Red dragons New Age 6. místo.

Grandfinále MČR - sobota plná napětí, slz a dojmů

12. 12. 2018

Spider dance company odstartoval v sobotu 28.5.2016 ve Veletržním paláci holešovického Výstaviště v Praze na nejvyšší a prestižní soutěže Grandfinále MČR, pořádané Czech Dance organization. Výsledky předčily očekávání, získali jsme titul Mistra ČR v kategorii Adults 2 – formace Říčný tanec, dále naše mini vybojovaly titul 2. vícemistra ČR s formací Říkají mi červená. Mezi další nečekané úspěchy patřil titul Mistra ČR v kateforii malých skupin streetshow dospělých, kde zabodovala

Spider dance company postoupil na Beat street v Brně

12. 12. 2018

Spider dance company opět bodoval na víkendovém zemském kole Czech dance masters, tentokráte ve streetových disciplínách. Juniorky pod vedením Ivety Šlajerové získaly krásné 8. místo s taneční formací Grow with time, děti s formací Like a star skončily na 7. místě a asi největším překvapením byl titul Mistra Čech v kategorii mini hobby street formací, kde nám naši nejmladší a nejmenší tanečníci vybojovaly zlato s formací Pojďte pane budeme si hrát.
Všechny formace získaly postup na prestižní Beat street, který se koná již za 14 dní v Brně. Gratulujeme !

Krajský parlament dětí a mládeže zahájil činnost

2. 2. 2021

Od 31.3.2016 začal fungoval v Plzeňském kraji Krajský parlament dětí a mládeže. Garantem parlamentu je Středisko volného času RADOVÁNEK, partnerem je Plzeňský kraj.

Oficiální stránky: parlament.radovanek.cz

Co si od založení Krajského parlamentu dětí a mládeže i od tohoto kroku slibujete?
KPDM by měl vytvářet dostatečný prostor pro spoluúčast a vzájemnou participaci mladých lidí na společenském a politickém životě v Plzeňském kraji.
Měl by propagovat prosazování Úmluvy o pávech dítěte, bílé knihy EU o mládeži a Evropské charty účasti mládeže na životě obcí a regionů na území PK.