ZLATÁ STRUNA oslavila 25 narozeniny

V Saloonu na Roudné se 27. – 28. ledna 2023 konalo republikové finále jubilejního 25. ročníku kytarové soutěže ZLATÁ STRUNA, které pořádalo Středisko volného času RADOVÁNEK v Plzni.

V pátek 28.1.2023 byl GALAVEČER k 25. výročí, kterého se zúčastnili soutěžící uplynulých ročníků, kteří svými vystoupeními nějak upoutali porotu a diváky. Byl to večer plný vzpomínání a emocí, nejedna slzička ukápla... Mnozí se neviděli několik let a řada z nich přišla i se svými malými potomky. Užili jsme si spoustu legrace a skvělých vystoupení. V rámci programu proběhl workshop dua Dubnička-Lahoda a zahrála skupina Casiopea. Výprava z Chomutova přichystala pro všechny překvapení v podobě velmi vtipného hudebně-dramatického vystoupení. Všichni si večer opravdu užili.

V sobotu 28. ledna 2023 pak proběhlo republikové kolo soutěže, do kterého se přihlásilo celkem 22 mladých kytaristů a kytaristek ze 7 krajů České republiky (Plzeňského, Ústeckého, Libereckého, Středočeského, Karlovarského, Jihomoravského a Prahy). Jako host si na úvod zahrála bývalá soutěžící Markéta HEJDOVÁ z Doks u Kladna (Středočeský kraj).

Atmosféra byla vynikající, viděli a slyšeli jsme řadu nových mladých talentů. Také letos byly pro soutěžící připraveny krásně ceny. Soutěžící a jejich doprovod z Chomutova všem, tak trochu, vyrazili dech, protože přivezli pro soutěžící drobné dárky od Marka Ztraceného, Tomáše Kluse, Jana Svěráka, Pokáče, Lucie Vondráčkové a Lucie Bílé. Lucie Bílá poslala všem soutěžícím i organizátorům krásné andělíčky, jako přívěsky na krk. Moc si toho vážíme.

Soutěžící z Plzeňského kraje byli letos v republikovém finále opravdu velmi úspěšní:

V I. kategorii do 14 let zvítězila Lucka DOLEJŠOVÁ z Plzeňského kraje, druhý byl Jakub KOLÁŘ také z Plzeňského kraje a třetí místo obsadil Richard DOBIÁŠEK z Jihomoravského kraje.

Ve II. kategorii 15-18-let byla první Pavlína VALENTOVÁ z Plzeňského kraje, druhá Míša SEBEROVÁ také z Plzeňského kraje a třetí Agáta REJŠKOVÁ opět z Plzeňského kraje.

V Autorské soutěži obsadila 1. místo Tereza RYCHECKÁ (Středočeský kraj) 2. místo Eliška JAROUŠOVÁ (Liberecký kraj) a 3. místo Anežka SMETANOVÁ (Praha).

Zvláštní ocenění získali Tereza RYCHECKÁ (Středočeský kraj), Elizabeta HUŠKOVÁ (Plzeňský kraj), Alžběta POLÁČKOVÁ (Plzeňský kraj), Anežka KOČÁRKOVÁ (Liberecký kraj), Daniela ŠTRAITOVÁ (Jihomoravský kraj) a Petr ČARNÝ (Karlovarský kraj).

Favoritem diváků se stali a CENU DIVÁKA si odnesli v I. kategorii Lucie DOLEJŠOVÁ z Plzeňského kraje a ve II. kategorii Petr ČARNÝ z kraje Karlovarského.

Podívat se přišlo se podívat téměř 200 diváků. Vše dopadlo skvěle a důstojně jsme zakončili čtvrtstoletí trvání kytarové soutěže ZLATÁ STRUNA.

Moc děkujeme všem sponzorům a partnerům, porotcům, moderátorům a pomocníkům. Bez jejich obětavé práce a podpory by soutěž nemohla existovat. Jako vždy patří naše velké díky Krajskému úřadu Plzeňského kraje - odboru školství, mládeže a sportu, Magistrátu města Plzně-odboru kultury, Nadaci 700 let města Plzně a Středisku volného času RADOVÁNEK za finanční podporu.

Na projekt Zlatá struna naváže od dalšího ročníku nový inovativní formát této oblíbené soutěže.

  • Tiskovou zprávu napsal: Marcela Holomelová
  • Kontakty na autora: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 739 220 534