Perla Plzeňského kraje - 3. ročník

Slovo ředitelky SVČ RADOVÁNEK k ročníku 2019

Slovo ředitelky SVČ RADOVÁNEK k ročníku 2019

V loňském roce jsme přišli s velice zajímavým nápadem, aby se Středisko volného času RADOVÁNEK, stalo nositelem projektu Perly Plzeňského kraje. Za laskavé podpory a záštity pana hejtmana Josefa Bernarda se projekt uskutečnil. Ještě nyní jsem naplněna pocitem krásy a radosti z vystoupení nominovaných talentovaných dětí, ale i dospělých.Dokázali jsme provázat a zapojit děti a mladé lidi napříč Plzeňským krajem.

Nadání a talent je pro nás pedagogy ve školství jako dar, jako záruka úspěchu našich dětí. Pokud se chytnou příležitosti, je pro nás výzvou se jim věnovat a pro rodiče radostí je podporovat.

Nic však není bez práce, a proto chceme tuto houževnatost, píli a práci opět ocenit.

Vím, že v Plzeňském kraji s nadanými a talentovanými dětmi umíme pracovat, že bude pro nás opět ctí, potěšením a radostí předat nové Perly Plzeňského kraje nově nominovaným. Proto již nyní děkuji mnohým trenérům, učitelům, choreografům a ostatním, kteří pracují s talenty, že je opět přihlásí. Vím, že každý, opravdu KAŽDÝ – jsme v nějakém směru nadaní. Záleží jen na tom, jak svůj dar uchopíme, jak ho využijeme.

Potom stačí krůček odhodlání, správný výběr školy, školského zařízení nebo nějakého spolku a talent můžeme rozvíjet a vystoupat až k neskutečným úspěchům. K tomu je potřeba samozřejmě i trochu štěstí, podpory, zdraví a odhodlání a své výkony dále systematicky zlepšovat.

Slova, která vyslovil Steve Jobs, jsou stále aktuální:

Jediný způsob, jak dělat dobře svoji práci, je milovat to, co děláš."

Proto je třeba aktivně a dobře pracovat a to i sami na sobě, milovat to, co děláme s úsměvem, radostí a věřit si.

Zveme Vás tedy s potěšením do dalšího ročníku a děkujeme, že naše informace předáte těm, o kterých je řeč a především vy nadaní a talentování přijdete a vy vzdělavatelé, trenéři, lektoři a odborníci nám je přihlásíte.