Perla Plzeňského kraje - 3. ročník

Perla Plzeňského kraje 2019

Seznam porotců a nominovaných 2019

14. 11. 2019

Je za námi druhý ročník ceny hejtmana Plzeňského kraje. Odborné poroty zasedaly 9. 9. 2019 a vybraly z každé kategorie dvě nebo tři nominované vždy dle zastoupení v dané kategorii. Z těch byla po zvážení vybrána část, která tvořila program galavečeru.
Naše porota byla rozdělená do dvou oblastí. Porotci byly vybráni z řad odborníků reprezentujících Plzeňský kraj a ČR.

Na Nové scéně Divadla J. K. Tyla v Plzni byly vyhlášeny Perly Plzeňského kraje 2019

20. 3. 2020

Dne 19. 10. 2019, proběhl II. ročník velice zajímavé soutěže pro nadané a mimořádně nadané žáky Plzeňského kraje do dvaceti let, Perla, umělecká cena hejtmana Plzeňského kraje.

Za laskavé podpory a záštity pana hejtmana Josefa Bernarda se projekt uskutečnil opět na Nové scéně Divadla J. K. Tyla v Plzni. Ve vyprodaném divadle mohli diváci za účasti vážených hostů z řad zástupců města Plzně a Plzeňského kraje a také významných partnerů z řad spolupracovníků a partnerů střediska volného času shlédnout skvělé a mimořádné výkony mladých lidí, osobností mladé umělecké populace.

Vstupenky na slavnostní ceremoniál Perly V PRODEJI OD 16.9.2019

17. 9. 2019

Vstupenky na slovnostní ceremoniál umělecké ceny Perla Plzeňského kraje jsou od 16.9.2019 k zakoupení na portálu www.plzenskavstupenka.cz. Slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií proběhne v sobotu 19.10.2019 od 18.00 na Nové scéně Divadla J. K. Tyla za účasti hostů včetně hejtmana Plzeňského kraje.

Příjem nominací na Perlu 2019 končí 15.6.2019

9. 5. 2019

Dne 18. dubna 2019 jsme zahájili příjem nominací talentů na Uměleckou cenu hejtmana Perla Plzeňského kraje za školní rok 2018/2019. V letošním roce nově příjem nominací probíhá elektronicky vyplněním elektronického formuláře na našich webových stránkách do 15.6.2019.

Slovo ředitelky SVČ RADOVÁNEK k ročníku 2019

4. 4. 2019

V loňském roce jsme přišli s velice zajímavým nápadem, aby se Středisko volného času RADOVÁNEK, stalo nositelem projektu Perly Plzeňského kraje. Za laskavé podpory a záštity pana hejtmana Josefa Bernarda se projekt uskutečnil. Ještě nyní jsem naplněna pocitem krásy a radosti z vystoupení nominovaných talentovaných dětí, ale i dospělých.Dokázali jsme provázat a zapojit děti a mladé lidi napříč Plzeňským krajem.

Nadání a talent je pro nás pedagogy ve školství jako dar, jako záruka úspěchu našich dětí. Pokud se chytnou příležitosti, je pro nás výzvou se jim věnovat a pro rodiče radostí je podporovat.

Nic však není bez práce, a proto chceme tuto houževnatost, píli a práci opět ocenit.

Předání ocenění II. ročníku Perla Plzeňského kraje za školní rok 2018/2019

4. 4. 2019

Slavnostní večer k udílení cen Perla Plzeňského kraje za školní rok 2018/2019 se uskuteční 19.10.2019.

Podrobnosti připravujeme...

Josef Bernard, hejtman Plzeňského kraje

26. 3. 2019

Vážení,
talentovaných dětí je velké množství a mnohdy jejich um zapadne, protože nemají podmínky se prosadit. Mnohdy nemají štěstí i přesto, že jsou nadané v jakémkoli uměleckém či sportovním směru.

Velmi si cením toho, že mohu prostřednictvím Perly Plzeňského kraje ocenit právě nadané děti a symbolicky je tak motivovat k dalšímu růstu a práci na sobě. A bude mi ctí předat toto ocenění osobně a sdílet jedno pódium s nadějnými mladými lidmi.

Petra Šeda Neprašová, vedoucí projektu

30. 11. -0001

Perly jsou opravdovým zázrakem přírody. Je na nich něco tajemného, kouzelného, neobyčejného… Zvláštní éterická a neuchopitelná krása.

Stejně jako lastura na počátku dostane své zrnko písku, které je pak postupně obalováno perletí, aby z něj vznikl nádherný drahokam, tak i naše děti dostaly do vínku talent, dobrý základ, jenž se  jejich vlastní pílí  postupně obaluje, aby se nakonec zrodila perla ve svém oboru, jedinečný originál.

Snad je to náhoda, že perly byly od pradávna nazývány "dětmi světla”. Ty naše rozdávají svými výkony radost, kouzlí úsměv na tváři a vnáší světlo do našich životů.

Rádi bychom abyste se spolu s námi stali těmi, jejichž snahou je tyto děti na cestě za úspěchy podpořit. 

Petr Čejka, charitativní podtext projektu - Díky dětem

20. 3. 2020

Díky dětem je projekt, který je založen na pomoci dětí zdravých dětem handicapovaným nebo jinak znevýhodněným.

Myšlenka navazuje na Kouzlo Vánoc – benefiční galavečer Talentového centra Storm Ballet Plzeň. Ten se koná v Plzni od roku 2013.  Renomované plzeňské taneční studio připravuje každoročně program, jehož obsah reflektuje na dané téma pomoci a výtěžek koncertu je vždy věnován na konkrétní účel. Program večera připravují děti a pro děti je také určena vybraná částka. S dětmi se v něm objevují také známé tváře, které vystupují bez nároku na honorář.

Díky dětem rozšiřuje možnost pro dárce přispívat celoročně. Finanční prostředky jsou na konci roku v rámci Kouzla Vánoc předány na konkrétní účel pro daný kalendářní rok. Na projekt jsou poukazovány také  prostředky z nejrůznějších akcí, jejichž organizátoři se do projektu zapojí.

Propozice Perla Plzeňského kraje 2019

20. 3. 2020

Jak nominovat k udělení Umělecké ceny hejtmana Perla Plzeňského kraje

1. Vyplnit nominační formulář na těchto stránkách do 15.6.2019
2. Odeslat nominační videonahrávku

Videonahrávku pořiďte v odpovídající kvalitě v délce 1,5 - 4 minuty, kde kandidát představí svůj talent. Ukázka by měla obsahovat představení, praktickou ukázku, záznam ze soutěže či představení, prezentace výtvarného díla. Nahrávku nemusíte nijak technicky upravovat, stačí jednoduché video z mobilního telefou. Videonahrávku zašlete přes www.uschovna.cz na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Do textu zprávy napsat jméno nominovaného, kategorie a označení vidonahrávky shodné s přihláškou.