Deskové hry

Krajský přebor v deskových hrách 2022, přihlásit a postoupit do celostátního finále může každý

Termín krajského přeboru v deskových a společenských hrách pro Plzeňský kraj se uskuteční dne 7. listopadu 2022 v Techmania SC v Plzni. Hlavním organizátorem pro Plzeňský kraj je Středisko volného času RADOVÁNEK. Jde o postupovou soutěž ve hře Turbopprší, Ubongo a Rummikub do celostátního finále. Nominovat soutěžící mohou i rodiče z řad veřejnosti. 

Forma krajských přeborů
Krajské přebory Mistrovství ČR ve hrách Turboprší, Ubongo a Rummikub budou organizovány na jednotlivých spolupracujících SVČ. Hraje se podle standardních pravidel her, tah jednoho hráče však může být časově omezen. O pořadí hráčů rozhodují herní body, v případě shodnosti pak body doplňkové. V případě rovnosti bodů a tedy i pořadí na některém z prvních tří míst celkového pořadí si soutěžící se shodou zahrají partie navíc. Tyto partie rozhodují pouze o pořadí hráčů, kteří měli stejně bodů, nemohou tedy změnit pořadí ostatních hráčů.

Hraje se podle standardních pravidel her, kvůli turnajovému hraní jsou doplněny následující pravidla:
1) Tah jednoho hráče však může být u Rummikubu časově omezen.
2) Pokud v Turboprší zahraje někdo kartu v rozporu s pravidly a rozhodčí to nezaregistruje, má právo kterýkoliv hráč zvolat „Stop“. Hra se zastaví. Pokud se při kontrole ukáže, že karta byla špatně zahrána, vrátí si ji příslušný hráč dospod lízacího balíčku a dostane k ní navíc ze společné zásoby tři trestné karty. Pokud k chybě nedošlo, dostane dvě trestné karty hráč, který hru zastavil. Po přidělení trestných karet rozhodčí hru opět odstartuje.

Ceny: Diplomy a věcné ceny pro vítěze dodá Česká pedagogická komora, spolupracující firmy a krajští organizátoři. Diplom a věcnou cenu obdrží první tři soutěžící v každé kategorii.

Účastnický poplatek pro soutěžící stanovuje organizátor krajského přeboru ve výši 50,-Kč.
Účastnický poplatek pro nesoutěžící stanovuje organizátor krajského přeboru ve výši 30,-Kč.

Rozdělení kategorií
Věkové kategorie jsou shodné pro všechny hry. Určeny jsou rokem narození podle následujícího klíče:
1. kategorie: 2010 a mladší
2. kategorie: 2006 – 2009
3. kategorie: 2005 a starší

Poznámka:
Přihlásit se lze u organizátora krajského přeboru. Přihlásit se lze do naplnění kapacity dané kategorie. Pro start účastníka v krajském přeboru není rozhodující místo bydliště, jeden účastník se však smí zúčastnit jen jednoho krajského přeboru. V případě, že někdo absolvuje stejnou soutěž ve dvou různých krajích, bude diskvalifikován. Z každého krajského přeboru postupují do celostátního finále dva nejlepší z každé kategorie. Krajský organizátor má navíc právo udělit jednu „divokou kartu“ pro postup do finále v každé hře.

Protesty v rámci KP: Protest se podává v rámci KP řediteli KP, spolu s protestem je třeba složit poplatek 200,- Kč, ten se v případě uznání protestu vrací. Protest musí být podán písemně před zahájením další partie.

Postupový klíč: Na krajských úrovních certifikovaná Střediska volného času. Certifikovaná SVČ mají právo pověřit další subjekty organizováním okresních (oblastních) kol. Česká pedagogická komora funguje jako koordinátor krajských kol. Finále organizuje přímo Česká pedagogická komora.

Kontakty Mistrovství ČR 2022:
Mgr. Jan Vodička
Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel: 728 21 31 80

Krajská koordinátorka v deskových hrách pro rok 2022 – Plzeňský kraj
Eva Tischlerová
Středisko volného času RADOVÁNEK,
Pallova 52/19, Východní Předměstí, 301 00 Plzeň
737 215 121
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.radovanek.cz

Partnery krajského přeboru jsou:

Plzeňský kraj
Albi
Piatnik
Mindok
4Kavky - rodinné deskohrářství
Techmania Scicence Center