Odpoledne plné masek, tance a zábavy v Kaznějovském RADOVÁNKU

Poslední lednovou neděli bylo v Kaznějovském RADOVÁNKU pěkně veselo. Konal se zde již tradiční dětský karneval. Sešlo se téměř 70 dětí a rodičů v maskách i v civilu, aby se společně pobavili a užili si prímové odpoledne.

Chvilku po 15. hodině začal oficiální program karnevalu a to hned promenádou všech kostýmu. Masky se musely projít po koberci k rodičům, představit se a říct, za co se dnes oblékly. Všichni sklidili veliký potlesk a rodiče dostali za úkol vybrat tu nejhezčí a nejlepší masku. O sběr rodičovských názorů se postarali účastníci organizačního klubu Šupáci při SVČ RADOVÁNEK Kaznějov. Ti také pomáhali s přípravou programu, rekvizit a výzdobou tělocvičny, ve které se karneval konal.

Odpoledne probíhalo v rytmu soutěží a her, které se střídaly s písničkami známými i neznámými. Masky si společně s rodiči zatančili ptačí tanec, makarenu, lambádu nebo pomalé ploužení s balónkem mezi těly. Komu balónek neupadl do konce písničky, dostal malou odměnu. Menší děti mohly prolézat látkovým tunelem, strefovat se do klauna, přenášet míčky a pro všechny generace byly připraveny hry s padákem, židličkovaná, závody na všechny možné způsoby, skákání v pytli a podobně. Nechyběl ani stoleček pro kreativní duše, kde si děti mohly vybarvit klauna a ozdobit obrázek třpytivými washi páskami nebo prodej cukrové vaty, sladkého popcornu či krásných pohádkových balónků.

Krátce po 17. hodině se vyhlásili nejlepší masky, odtančily se poslední písničky a návštěvníci se začali pomalu vydávat k domovu s pocitem naplno užitého odpoledne a snad i s těšením na další ročník dětského karnevalu v SVČ RADOVÁNEK Kaznějov.