Účastnili jsme se vzdělávacího projektu města Regensburgu – MiniRegensburg

Účastnili jsme se vzdělávacího projektu města Regensburgu – MiniRegensburg

Od 31. července do 4. srpna se skupinka osmi plzeňských žáků zúčastnila vzdělávacího projektu města Regensburg – MiniRegensburgu. Cílem projektu je prezentovat dětem fungování „světa dospělých“, otázku samostatnosti a i zodpovědnosti. Není proto žádné překvapení, že si děti při hře na „město“ musely hledat zaměstnání, za jehož absolvování získávaly herní peníze. Ty následně dle svých potřeb v městečku využily, třeba za jídlo ale i zábavu.

 

Naše plzeňské delegátky měly situaci o to více ztíženou, že nerozuměly německy a musely se domlouvat pouze základní angličtinou. I přes to vše se však všechny úspěšně do městečka zapojily a dokonce některé herní peníze ani nestihly utratit.

Program byl i obohacen o zážitky kulturnějšího typu – v sobotu se za mírně nepříznivého počasí konala prohlídka centra města Regensburg a odpoledne i výlet na lodi k nedaleké neoantické kamenné stavbě Walhalla. Pro děvčata byl výlet lodí dle jejich slov jeden z největších zážitků z celého pobytu. V rámci posledního večera naše skupinka také navštívila vyhlášenou kulturní akci Nacht in blau, kde vystoupila řada umělců od zpěváků a kapel až po žongléry s ohněm.

Celý pobyt byl v neděli zakončený dopolední procházkou do centra obohacený nákupem suvenýrů a výtečných donutů.

Při závěrečné zpětné vazbě všechny slečny uvedly, že se jim výlet líbil, a rády by něco takového znovu absolvovaly.