Podzimní prázdniny plné zábavy v Kaznějově

V pondělí 28. 10. 2019 jsme vyrazili vlakem do Zdemyslic a odtud pěšky na zříceninu hradu Vlčtejn. Místo jsme si prošli, nasvačili se, řekli si něco o místní historii a vydali se zpátky na vlak, který nás odvezl do Blovic na oběd. Děti se na pizzu těšily už od rána. Po obědě jsme si zahráli několik her na nedaleké louce a hurá zpátky na vlak do Kaznějova. Večer byl plný malování antistresových omalovánek a her v tělocvičně. Po večeři měli za úkol ve skupinkách zpracovat graficky projekt o hradu Vlčtejn. Práce se dětem moc povedly.

V úterý ráno jsme opět vyrazili vlakem směrem na Plzeň. Vystoupili jsme na Bolevci a dopoledne bylo ve znamení turistiky okolo boleveckých rybníků, her v lese a následné cesty do Třemošné na oběd a na Bowling. Měli jsme zamluvené tři dráhy, děti se podle věku rozdělili do tří skupinek a nejstarší účastníci hráli dokonce bez ohrádek. Po dvou hodinách zápolení s bowlingovými koulemi jsme se přesunuli na svačinu a nějaké hry na místní hřiště, koupili si něco malého na památku nebo na zub v obchodním domě a přesunuli se na autobus do Kaznějova. Večer účastníci zpracovávali ve skupinkách projekt a billboard na téma nové mobilní aplikace. Své nápady poté prezentovali ostatním a hlasovalo se o nejlepším. Práce ve skupinkách a vymýšlení aplikace je moc bavily.

Ve středu jsme si dopoledne zabalili, uklidili tělocvičnu a vyzkoušeli si cvičení a balancování na podložkách BOSU. Po obědě v restauraci a poledním klidu jsme nejen sebe ale i tělocvičnu a klubovnu začali chystat se na Halloweenský karneval, na který většina dětí zůstala. Nafukovali jsme balónky, věšeli lampionky, na okna netopýry, do dveří pavoučí sítě, připravovali výrobu halloweenských záložek do knihy a strašidelnou stezku na půdu.

Halloweenská párty byla hlavně ve znamení tance. Zazněla makarena, ptačí tanec, čokoláda, šmoulové a mnoho dalších oblíbených písní. Děti ve dvou skupinách soutěžili v různých úkolech a za odměnu si mohli vybrat halloweenský bonbon nebo lízátko. Zlatým hřebem celého večera byla ale strašidelná stezka na půdu. Děti chodily samy nebo ve dvojicích potmě stezkou osvětlenou pouze svíčkami a po cestě plnily různé úkoly. Pokud se našich strašidel a úkolů nezalekly, mohly si v cíli od hlavního bubáka vybrat malou odměnu.

Program podzimních prázdnin byl opravdu nabitý, celé třídenní akce se účastnilo celkem 14 dětí. 11 účastníků v RADOVÁNKU přespávalo a ostatní chodili na noc domů. Na diskotéce jsme pak napočítali přes 60 dětí a rodičů v nejrůznějších strašidelných maskách.