Modeláři Kaznějov

Mladí plastikoví modeláři z Kaznějova opět zabodovali.

Letošní rok je pro plastikové modeláře nejen v naší republice, ale prakticky v celé Evropě, z důvodu Covid-19 doslova pohromou. Od března jsou zrušené veškeré modelářské soutěže a výstavy. Bohužel se na jaře zastavil i chod SVČ Radovánek, kde vedeme modelářský kroužek a nebylo se kde scházet. Naštěstí před létem se situace trochu zlepšila a kroužky tak mohly začít. Účast dětí na schůzkách byla oproti běžnému stavu o hodně slabší, ale za to byl vidět elán dětí, které se nebály a přišly si opět něco slepit. Uvolněná situace nám umožnila o prázdninách uspořádat dokonce i modelářský tábor, na kterém si děti mohly zamodelařit od pátku do neděle.

 modelar1

První vlaštovkou v soutěžích bylo uskutečnění MISTROVSTVÍ REPUBLIKY MLÁDEŽE, kterou pod svá křídla vzala se Svazem plastikových modelářů česká firma Eduard M.A.. Toto mistrovství se uskutečnilo 12. 9. v Obrnicích u Mostu kam i náš klub vyslal několik reprezentantů, aby si nechali od kvalifikovaných rozhodčích ohodnotit své výtvory.

A můžeme být na ně opět pyšní, v Obrnicích naše mládež posbírala 3x titul MISTR REPUBLIKY, 1x 4. místo a 1x 5. místo. Dále bohužel v několika slabě obsazených kategoriích bylo uděleno pouze umístění bez vyhlášení Mistrovských titulů. V těchto kategoriích naši členové získali: 2x 1. místo, 1x 2. místo.

modelar2