Studentský parlament Plzeňského kraje při SVČ RADOVÁNEK

Parlament zasedal s vedením Plzeňského kraje

Parlament zasedal s vedením Plzeňského kraje

Plzeň - Krajský parlament dětí a mládeže Plzeňského kraje (KPDM PK) již brzy oslaví rok od jeho založení. K této příležitosti požádal parlament o možnost jednání s vedením kraje. V pátek 3. března 2017 se od 10. hodiny dopolední v prostorech Krajského úřadu Plzeňského kraje, uskutečnilo osmé zasedání KPDM PK, na které se dostavila i Mgr. Ivana Bartošová, náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu, spolu s Mgr. Irenou Kroftovou, vedoucí oddělení mládeže a sportu.

Při tomto setkání měl parlament poprvé možnost představit se novému vedení kraje a seznámit ho tak se svou činností v uplynulém roce. Zároveň byla diskutována dlouho zvažovaná Anketa pro středoškoláky, jejíž případná realizace je stále nedořešená. O anketě jsme hovořili s vedením kraje, doposud jsme nedohodli téma a záměr, jehož by se tato anketa měla týkat. S paní náměstkyní jsme taktéž diskutovali na různá témata týkající se studentského života a školství, například „pamlskovou vyhlášku“, bezpečnost na školách, či povinnou maturitu z matematiky.

Místopředseda Jakub Štěpánek, seznámil všechny přítomné s přihlášením našich nových webových stránek do soutěže Junior Erb, které se mohou zúčastnit všichni mladí lidé do 18 let, kteří vytvořili web zaměřující se na aktivitu spojenou s obcí či případně se zájmovým oddílem.

Od Bc. Evy Tischlerové, ředitelky SVČ RADOVÁNEK, jsme vyslechli mnoho zajímavých a přínosných rad, s jejichž pomocí můžeme snáze naplánovat a zorganizovat akce pořádané KPDM PK. Hlavním bodem bylo obecné sestavení strategického plánu na následné období.

Celé zasedání trvalo déle než jsme očekávali, jelikož všichni zúčastnění byli velmi zaujatí tématem a motivů k hovoru bylo mnoho. Nestihli jsme probrat další podnětná témata z důvodů nedostatku času. Předsedkyně proto ukončila zasedání těsně před 13. hodinou.

 

Kontakt:

Amáta Vohradská Předsedkyně KPDM PK
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
http://parlament.radovanek.cz