Dětská porta má svého maskota

Dětská porta má svého maskota

Od pátku 4.února do neděle 6.února probíhalo v pražském hotelu Olšanka republikové finále Dětské porty. Tady si měřili svoje síly muzikanti do 26 let, kteří sem postoupili z oblastních kol. Několik nejzajímavějších pak dostalo možnost zahrát účastníkům benefičního koncertu „Děti dětem 2005“, který se konal ve velkém sále Kongresového centra, v sobotu večer.

Na pódiu se před nabitým hledištěm představili malí hudebníci, divadelníci, tanečníci, kteří se zúčastnili některé ze soutěží v rámci Pionýrského sedmikvítku. Záštitu na celou akcí převzala Petra Buzková, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy.

Naše želízko v ohni byla skupina Casiopea, která s přehledem postoupila z oblastního kola v Plzni a porotu zaujala tak, že si v Kongresovém centru zahrála a sklidila od posluchačů velký aplaus. Pro všechny členy skupiny i pro kapelníka Marka Vojtěcha to byl obrovský zážitek.

Již několik let je v rámci Republikového finále Dětské Porty vyhodnocována soutěž „O pohár předsedy vlády“ v oblasti Dětské Porty, do které se mohou zapojit všichni organizátoři oblastních kol. Pro letošní rok tuto trofej získali vyhlašovatelé a pořadatelé oblastního kola Dětské porty v Plzni – Sdružení pro volný čas DEMARO Plzeň a Středisko volného času dětí a mládeže v Ledecké ul.23 v Plzni –Lochotíně. Bylo tak zhodnoceno značné úsilí, které věnujeme přípravě a organizaci této akce. Vůbec jsme to nečekali a jsme moc rádi, že POHÁR putoval v letošním roce právě do Plzně. K nádhernému broušenému poháru byl předán i obrovský plyšový králík, který naštěstí není putovní, v Plzni už zůstane a byl okamžitě pasován na maskota dalších ročníků oblastních kol v Plzni.

Chtěli bychom poděkovat všem pomocníkům, konferencierům, porotcům, soutěžícím, sponzorům a dalším. Ti všichni mají zásluhu na tom, že jsme byli nejlepší.