Připravujeme oblastní kolo již 19. ročníku Dětské porty v Plzni

Dětská Porta je otevřená postupová hudební soutěž v žánrové oblasti folk a country pro dětské oddíly, skupiny i jednotlivce ve věku do 20 let. Příležitost dostávají tedy i ti, kteří si netroufají vystoupit samostatně. Soutěž má interpretační a autorskou část.

Oblastní kolo 19.ročníku Dětské Porty v Plzni se uskuteční 16.listopadu 2019 v Sokolovně Bolevec.

Cílem soutěže je vytvoření podmínek pro systematickou konfrontaci umělecké úrovně mladých hudebníků s možným postupem do republikového finále. Snahou pořadatelů je posilování sebevědomí, technické a společenské úrovně začínajících i zkušenějších hudebníků a jejich představování veřejnosti. Dává jim také prostor pro rozvoj vlastní tvorby.

 Jednotlivá vystoupení soutěžících hodnotí 5 členná porota z řad zkušených muzikantů. Ti nejlepší v oblastním kole postupují do celorepublikového finále, které se koná, vždy na konci školního roku, v Kroměříži.

Středisko volného času RADOVÁNEK pořádalo ve školním roce 2018 – 2019 oblastní kolo už 18. ročníku této hudební soutěže. Z uvedeného počtu ročníků je vidět, že Dětská Porta v Plzni opravdu zakotvila a je tu spousta mladých muzikantů, kteří mají chuť se dále rozvíjet a učit něco nového.

Za vysokou úroveň oblastních kol Dětské Porty a další práci s dětmi jsme, jako jediní v republice, 5x vyhráli v soutěži „O pohár předsedy vlády“. Toto ocenění jsme dostali v letech 2005, 2006, 2009, 2011, 2016. Velmi si toho ceníme. Je to pro nás velké povzbuzení pro další práci.