Dětská porta

Vyhlásili jsme 23. ročník oblastního kola soutěže Dětská porta, přihlášky do 25.10.2023

Středisko volného času RADOVÁNEK vyhlašuje 23. ročník oblastního kola soutěže Dětská Porta v Plzni, které se bude konat v sobotu 11.11.2023 v sálu SOU elektrotechnického v Plzni Skvrňanech.

Dětská Porta je soutěžní přehlídka interpretační a autorské tvorby jednotlivců a hudebních skupin orientovaných na folk, country a příbuzné žánry ve věkových kategoriích do 20 let, probíhající na celém území ČR. Soutěž probíhá ve dvou základních kategoriích: jednotlivci / dua a skupiny, další rozdělení dle věku. Soutěž má interpretační a autorskou část. Jednotlivá soutěžní vystoupení hodnotí odborná porota z řad amatérských i profesionálních hudebníků.

Přihlášení probíhá na webových stránkách www.radovanek.cz/akce

Přihlášky posílejte do 25.10.2023 na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Smyslem této soutěže je vyhledávat a prezentovat dětské a mladé talenty. Soutěž je postupová a úspěšní účastníci oblastních kol postupují na základě dosažených výsledků a doporučení poroty do republikového finále, které se bude konat na jaře 2024. Cílem soutěže DĚTSKÁ PORTA je vytvoření podmínek pro rozvoj hudebního zaměření dětí a mládeže s možným postupem do závěrečného finále na celostátní úrovni. Snahou pořadatelů je posilování sebevědomí, technické a společenské úrovně začínajících hudebníků, jejich představování veřejnosti. Autorská soutěž dále svědčí o tom, že děti a mládež mají k hudbě velmi dobrý vztah a chtějí se podílet na jejím vývoji.