Tma a život 2019

Darkness and life 2020 – opět v Lokomotivě dne 8.10.2020

Interaktivní soutěž pro žáky základních škol Plzeňského kraje na podporu Světového dne zraku a jako preventivní akci.

Cílem je uvést žáky 5. – 8. ročníků do interaktivní soutěže, velkého show, kde budou mít příležitost zjistit, „Jaké je to nevidět,“ setkat se v týmu s protihráči, zažít zábavu a ponaučení a také, setkat se se sportovní elitou Plzeňského kraje, zajímavými hosty a šikovnými talentovanými dětmi. Tato interaktivní soutěž se uskuteční dne 8. října 2020 v sále TJ Lokomotiva Plzeň.

Zúčastnit se může deset škol, které se první přihlásí a zván je jejich fanclub ze školy a třídy v počtu až 50 žáků.
Přihlašovat se můžete od 1. září 2020 prostřednictvím e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
I pro diváky bude připraven program a budou zapojeni do soutěže.

Podrobné informace a přihláška bude zveřejněna od 1. 9. 2020 na našich webových stránkách, www.radovanek.cz.

Světový den zraku

Ve čtvrtek 8. října 2020 je Světový den zraku. Věděli jste, že na světě špatně vidí až 2,5 miliardy lidí, které navíc nemají přístup ke korekci zraku? Po 40. roce věku se riziko onemocnění poruch vidění a slepoty každých deset let ztrojnásobí. Pečujte o svůj zrak, ať si můžete naplno užívat všechny jeho krásy!

Se zrakem má problémy i 30 % dětí. Špatné vidění může nejen negativně ovlivnit školní výsledky, ale i celkové zdraví a začlenění do společnosti. Dětský zrak ještě není dostatečně vyvinut k ochraně před UV zářením, proto jsou děti nejvíce ohrožené rizikem poškození zraku. Slunečním paprskům jsme vystaveni po celý rok, bez ohledu na počasí. Přesto 70 % dětí a 50 % dospělých nenosí sluneční brýle. Problémy se zrakem jsou velmi nebezpečné především za volantem. Podle statistik může špatné vidění za 60 % dopravních nehod. Není divu, když 23 % řidičů své zrakové vady neřeší. Nezanedbávejte návštěvu lékaře, jednoduché vyšetření zraku pomůže odhalit VPMD (věkem podmíněnou makulární degeneraci), cukrovku nebo rakovinu.

SVĚTOVÝ DEN ZRAKU POUKAZUJE NA GLOBÁLNÍ PROBLÉM

Dnešním dnem se připomíná, jak je náš zrak důležitý v každodenním životě. Světový den zraku je klíčovým momentem pro zvýšení povědomí a upozornění veřejnosti o nutnosti pravidelného screeningu zraku. Právě v tento den vyvíjí Essilor po celém světě aktivity, jejichž cílem je upozornit na zrak a problémy či nemoci, které se zrakem souvisejí. Poskytnout přístup ke zdravému vidění je cílem, který přesahuje ekonomické, lidské i sociální dimenze. Světový den zraku umožňuje společnosti Essilor poukázat na tento globální problém a nabídnout potřebná řešení.

Zdroj: čerpáno na www stránkách Varilux – Dej sílu svému vidění