Letní tábory KULIČKA 2020

26. 6. 2020

Miniškolka Kulička nabízí pro širokou veřejnost o letních prázdninách péči o děti 3-6 let formou tématicky zaměřených týdnů celkem v devíti turnusech. O program s dětmi se starají naše zkušené učitelky Miniškolky Kulička, kde tábory probíhají. K dispozici máme naše herny se šatnou, velkou tělocvičnu, vlastní oplocenou zahradu s herními prvky.
Přihlášení probíhá online pomocí klientského účtu SVČ RADOVÁNEK a je platné na celý týden. Díky režimu dětské skupiny je cena tábora nižší oproti ostatním našim příměstským táborům. 

Více informací a ONLINE PŘIHLÁŠENÍ do vybraného turnusu 

Pro návod k postupu přihlášení klikněte zde...

Indiánské léto (3-6 let)

Tvořivý tábor pro předškolní děti na indiánské téma. Děti si vyrobí indiánské čelenky, oděv i další ozdoby, kouzelný lapač snů, dešťovou hůl i totem. Plně využijeme venkovní prostory, které nabízí pracoviště Komenského. V krásné rozsáhlé zahradě budeme vnímat a poznávat přírodu (se kterou je každé indiánské srdce v úzkém spojení), sbírat materiál na tvořivé činnosti i tvořit. Děti také čeká práce s keramickou hlínou, malování na kamínky, rozvoj smyslového vnímání a fantazie, zpěv a pohybové i dramatické hry inspirované kulturou domorodých Američanů.

Strava: 2 x denně svačina (á 15 kč), teplý oběd (60kč), případně vlastní
Pitný režim zajištěn

Miniškolka Kulička v novém roce (aneb sněhová nebo hliněnka?)

21. 6. 2020

Do nového roku jsme vstoupili vskutku královsky s tématem tří králů. S písní na rtech, odhodláním a hlavami ozdobenými vznešenými korunami, které jsme si vyrobili, zdolávali jsme spolu náročný terén plný překážek na cestě k novorozenému Ježíškovi. Na trůn, tentokrát narozeninový, v druhém lednovém týdnu usedla Laura. Její narozeniny jsme oslavili již v novém složení průvodců. Skupina je od začátku roku bohatší o Marlen. Zatímco Kašpar, Melichar a Baltazar osedlali velbloudy a vydali se zpět do svých teplých domovišť, my zůstali v našich končinách a těšili se na ty pravé zimní radovánky. V očekávání sněhové nadílky jsme tvořili čepice i rukavice, zmrzlé obrázky, sněhové vločky i sněhuláky z nejrůznějších materiálů. Zkoušeli jsme také malovat barevnými kostkami ledu. Sníh jsme přivolávali zpěvem „Sněží, sněží, mráz kolem běží…“ a při dramatizaci i před usnutím vzpomínali na útrapy ubohé Marušky, které byla v lednu vyhnána hledat v lese jahody.

Píseň o jaru

 • Téma Zpívání s dětmi
 • Typ Předehra

Pohádka tři prasátka

 • Téma Babiččiny pohádky
 • Typ Vyprávění

Kulička se kutálí i v novém školním roce

16. 12. 2019

Na začátku září jsme v Miniškolce Kulička přivítali nové kamarády, a tak jsme se v zářijové dny pozvolna vzájemně poznávali a budovali nová přátelství. Sluníčko ještě hřálo a nám bylo pěkně na školkovské zahradě i na blízkých hřištích. Lesy letos nadělily houbařům plné košíky hub. I školková třída začala připomínat les. Děti tvořily houbičky z nejrůznějších materiálů, učily se rozeznávat jedlé i nejedlé druhy, vařily imaginární smaženici, stavěly lesy z přírodnin i z velkých molitanových kostek. Kde se vzala, tu se vzala, do našeho lesa se zatoulala Červená Karkulka a my jsme v dramatických hrách znovu a znovu prožívali její příběh. Děti se nadšeně vžívaly do rolí starostlivé maminky, důvěřivé Karkulky, nemocné babičky, stejně jako do kůže vypočítavého vlka a duchapřítomného myslivce, zachránce.

Přijmeme vychovatelku do dětské skupiny Miniškolka Kulička

15. 12. 2019

Středisko volného času RADOVÁNEK obsazuje pracovní pozici Vychovatel/ka v dětské skupině Miniškolka Kulička. Nabízíme spolupráci na hlavní pracovní poměr s flexibilní pracovní dobou 40h týdně. Nástup od 1.1.2020. Provoz dětské skupiny je pondělí až pátek od 7:00 - 16:30, včetně letních prázdnin.

Co všechno jsme zvládli začátkem roku 2019

15. 12. 2019

Začátek roku 2019 jsme si s dětmi v miniškolce Kulička užili s tématem Třech králů. Vyráběli jsme koruny, pláště a hráli divadlo. Venku konečně držel sníh, děti byly nadšené, a tak jsme mohli opakovaně chodit sáňkovat a bobovat na nedaleký kopec, koulovat se a stavět sněhuláky! Na zimu jsme si pak hráli i uvnitř: stavěli jsme iglů z cukrových kostek a mouky.

V únoru nás čekala oblíbená slavnost: Masopust. Veselici jsme si chtěli užít ve velkém, a tak jsme odpolední slavnost spojili se spřátelenou školou Koventinka. Hráli jsme hry, tematické honičky, tancovali, zpívali, školáci a školkáčci si vzájemně zahrály divadlo a hlavně jsme jedli koblihy, které si děti sami uhnětly.

Zápis dětí DS Miniškolka Kulička na školní rok 2019/2020

31. 3. 2019

V případě naplnění kapacity rozhoduje pořadí podaných přihlášek.

Hledáme pedagogy do našeho týmu Miniškolky Kulička

5. 4. 2019

Středisko volného času RADOVÁNEK nabízí pracovní pozici Vychovatel/ka v dětské skupině Miniškolka Kulička. Nabízíme spolupráci formou DPP, DPČ s možným nástupem v měsíci květnu 2019. Při vzájemné spokojenosti je možná dlouhodobá spolupráce. Rozsah hodin se liší dle aktuálních potřeb, jedná se o flexibilní pracovní dobu, vhodnou zejména pro studenty pedagogických oborů. Provoz dětské skupiny je pondělí až pátek od 7:00 - 17:00, včetně letních prázdnin.

Uchazeči musí splňovat tyto podmínky:

Kulička úspěšně funguje už půl roku

16. 2. 2019

Dne 3. 9. 2018 zahájilo Středisko volného času RADOVÁNEK provoz dětské skupiny Miniškolka Kulička s celkovou kapacitou 12 míst pro děti od 2 let do předškolního věku. Dětská skupina Miniškolka Kulička je charakteristická respektujícím přístupem a prvky waldorfské pedagogiky, což je z hlediska obsazenosti DS, velmi žádaným pedagogickým přístupem ze strany veřejnosti. Provoz dětské skupiny byl zahájen bez komplikací a každý den je pro děti ve školce připravený program. Tento program podléhá dennímu rytmu, který reflektuje vývoj a potřeby dětí. Nejdůležitější události, které děti zažily, si můžete přečíst v tomto článku.

Pozvánka na seminář

6. 9. 2018

 DS Miniškolka Kulička si pro Vás připravila přednášku o waldorfské pedagogice, konkrétně první sedmiletí dítěte. Přednášku povede
německý učitel a pedagogický vědec Dr. Wolfgang Saßmannshausen, působící již mnoho let po celém světě v oblasti vzdělávání ve směru waldorfské pedagogiky. Ve své přednášce bude vyprávět o proměnách ve vývoji dítěte, které jsou klíčem k úspěšnému a zdravému vzdělávání. Zaměří se také na to, co je v prvních letech dítěte rozhodující pro celou biografii člověka.
Vstupné 150 ,-
O své účasti nás prosím informujte emailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či telefonicky na číslo 739 593 676/ Bc. K. Mračková

Kde nás najdete

9. 4. 2018

Adresa:

MiniŠKOLKA Kulička

Komenského 42, Plzeň - Bolevec, 323 00 (vedle Bolevecké Sokolovny)

vstup

 

 

 

 

Kde vystoupit z MHD:

Zastávka tramvaje č. 1 - "Majakovského"

Zastávka tramvaje č. 4 - "Severka"

Zastávka autobusu č. 30 - "Komenského"

 

Den v kuličce

7. 4. 2018

 

Čas Blok Obsah bloku
7:00 – 8:45 Příchod do DS Pozdravení, volná hra
8:45 – 9:30 Ranní kruh (ranní kuličkování) Přivítací rituály
9:30 – 10:00 Dopolední svačinka  
10:00 – 11:30 Dopolední aktivity

činnost dle tématu týdne

Pobyt venku

11:30 – 12:00 Oběd  
12:00 – 12.30 Poobědový blok Úklid po obědě, příprava na spánek, vyzvedávání dětí
12:30 – 13:30 Polední klid

Relaxační aktivity

spánek

13:30 – 15:00 Odpolední aktivity Individuální činnost, dle výběru dítěte
15:00 – 15:30 Odpolední svačinka  
15:30 – 17:00 Odpolední aktivity II.

Pobyt venku

Ukončení tématu dne

Od 16:00 vyzvedávání dětí

 

Den v týdnu Druh činnosti Obsah činnosti
Pondělí Prostorové tvoření Lepení, střihání, modelování aj.
Úterý Práce s potravinami Příprava těsta, krájení, vážení, mísení, vykrajování aj.
Středa Práce s barvami, malování Práce s barvami
Čtvrtek Dramatizace Loutkové divadlo, hraní pohádek, stínohra aj.
pátek výlety Celodopolední putování do lesů v okolí

 

Denní řád dětské skupiny je dostatečně pružný s ohledem na individuální potřeby dětí a jejich různorodý věk. Je zajištěn pravidelný denní rytmus a řád, který je flexibilní a přizpůsobivý potřebám a aktuální situaci. V denním programu se střídají činnosti řízené a volná hra dětí, součástí je také doba odpočinku. Každodenní program je složen z několika aktivit, z nichž si dítě samo vybere pro něj nejvíce vyhovující aktivitu. Součástí denního programu jsou také přestávky na odpočinek, přestávky na svačiny a oběd. Odpoledního spánku využívají zejména malé děti, ostatní mohou dle potřeby odpočívat při odpočinkovém programu. Respektujeme potřeby dětí, které nenutíme do žádných aktivit a nabízíme jim pocit bezpečí a soukromí.

Děti mají celodenně k dispozici pitný režim a vyváženou skladbu jídelníčku dle předpisů. Mezi jednotlivými jídly jsou dodržovány vhodné intervaly. Zařízení disponuje výdejnou jídla, které je dováženo v termoboxech z jídelny. Při výdeji jídla je sledována správná teplota pokrmu. Dětem je poskytnuta plnohodnotná strava dle zásad správné výživy. Pestrá strava je vhodně doplňována ovocem, zeleninou či prvky zdravé výživy (cereálie aj.). Jídelníček je k dispozici rodičům a veřejnosti v DS. V odůvodněných případech je respektováno individuální stravování (např. alergie). Každé dítě má své místo u stolu, děti jsou pečujícími osobami vedené k co největší samostatnosti a čistotě. Pedagogičtí pracovníci se sami chovají dle zásad zdravého životního stylu a slušného chování a poskytují tak dětem přirozený vzor.

Program v DS podléhá pravidelnému dennímu rytmu, který reflektuje vývoj a potřeby dětí. Miniškolka Kulička nabízí nejen interiérové prostory na hraní, ale také exteriéry přímo v areálu zařízení. Dle klimatických podmínek umožňujeme dětem dostatečně dlouhý pobyt na čerstvém vzduchu (pohyb na zahradě, na procházkách, výletech), který je nedílnou součástí denního programu.

 
 

Upozornění pro rodiče

30. 11. -0001

Na čtvrtek 10.5.2018 si děti přinesou vybavení do sauny (ručník, plavky).

Přihlášení

21. 6. 2020

Jak se přihlásit do dětské skupiny Miniškolka Kulička?

 1. Přečtěte si pozorně dokumentaci Plán výchovy a péče a Provozní řád. Seznamte se přečtením dokumentace s principy fungování DS Miniškolka Kulička, principy respektujícího přístupu s prvky waldorfské pedagogiky.
 2. Kontaktujte pedagogy DS Miniškolka Kulička na telefonní číslo 777 495 695 či emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 3. V případě volné kapacity DS si z těchto webových stránek stáhněte formulář přihlášky, který čitelně vyplňte a podepište (přihláška). Domluvte si osobní pohovor s hlavní pedagožkou dětské skupiny Bc. Terezou Matlovou - pohovory probíhají vždy v místě konání Miniškolky Kulička na adrese Komenského 42, Plzeň - Bolevec. Zde obdržíte podrobné organizační a programové informace o fungování Miniškolky Kulička.
 4. V případě plně obsazené kapacity DS budete zapsáni na rezervační listinu, stáhněte si formulář údaje pro rezervační listinu (rezervační listina). V případě uvolnění kapacity jsou uchazeči z rezervační listiny telefonicky kontaktováni. 

V případě dotazů nás kontaktujte pomocí kontaktního formuláře.

Ceník školkovného v dětské skupině Miniškolka Kulička

21. 6. 2020

Ceník školkovného v dětské skupině Miniškolka Kulička 2020/2021:

 • CELOTÝDENNÍ DOCHÁZKA - 5 dnů v týdnu: 3.200,- Kč/ měsíc
 • DLOUHÝ TÝDEN - 3 dny v týdnu: 2.200,- Kč/ měsíc
 • KRÁTKÝ TÝDEN - 2 dny v týdnu: 1.600,- Kč/ měsíc

Ceník školkovného v dětské skupině Miniškolka Kulička 2019/2020:

 • CELOTÝDENNÍ DOCHÁZKA - 5 dnů v týdnu: 3.200,- Kč/ měsíc
 • DLOUHÝ TÝDEN - 3 dny v týdnu: 2.200,- Kč/ měsíc
 • KRÁTKÝ TÝDEN - 2 dny v týdnu: 1.600,- Kč/ měsíc

 Ceny jsou uvedeny bez stravného, které je zajišťováno dle individuálních potřeb účastníků. Lze si po domluvě nosit vlastní domácí stravu.

Platba školkovného se provádí bankovním převodem na účet SVČ RADOVÁNEK. Každý účastník má svůj unikátní variabilní symbol. Platební pokyny obdržíte při potvrzení přihlášky do dětské skupiny osobně nebo na email uvedený v přihlášce.

Školkovné (účastnický poplatek) je hrazen zpětně za předchozí měsíc.

Platby se řídí pokyny z dokumentu Provozní řád.

 

Rekonstrukce prostor pro Kuličku je v plném proudu

31. 3. 2019

Ačkoli ostrý provoz Miniškolky Kulička začíná od 1. 9. 2018, již nyní kompletně rekonstruujeme stávající prostory. Rekonstrukce se týká veškerých prostor v budoucnu využívaných dětskou skupinou - denní místnost, herna, šatna, zázemí pro rodiče s přístupem k WiFi, přípravnu jídla a zázemí pro pedagogy.

Miniškolka Kulička se zaměřuje na vzdělávání s respektovaným přístupem

7. 5. 2018

Dětská skupina s názvem Miniškolka Kulička se zaměřuje ve svém vzdělávacím plánu na respektovaný přístup k dětem s waldorfskými prvky. Výuku povede tým zkušených a kvalifikovaných učitelek. Provoz bude celodenní, včetně stravování a odpočinku. V brzké době zveřejníme kompletní vzdělávací plán, možnosti prohlídky prostor a podmínky pro přihlášení do Kuličky. Veškeré informace naleznete v této sekci.

Kdo jsme

21. 6. 2020

Dětská skupina s názvem Miniškolka Kulička vznikla při SVČ RADOVÁNEK jako reakce na poptávku rodičů v Plzeňském kraji. Zřizovatel dětské skupiny je Středisko volného času Radovánek. SVČ RADOVÁNEK je příspěvková organizace pro zájmové vzdělávání dětí, mládeže a dospělých. Sídlo a správa této organizace je v Pallově ulici č. 52/19, Východní Předměstí, 301 00 Plzeň.

Dětská skupina byla vybudována na pracovišti Komenského 42, toto pracoviště se nachází v městském obvodu Plzeň 1, které se označuje také jako severní předměstí. Pracoviště Komenského disponuje interaktivními učebnami, zahradou a tělocvičnou. Jednou z interaktivních učeben je učebna přírodovědy, kde mohou mít děti dle zájmu přímý kontakt se zvířaty. Na pracovišti se chovají hlodavci jako například králíci, morčata, dále se zde chovají plazy – hadi, gekoni, ještěři a další zvířata např. želvy, papoušci, rybičky atd. DS má k dispozici vstup s recepcí, šatnu, kancelář pedagoga, hernu s jídelnou, tělocvičnu se spacím prostorem a vstupem na zahradu, skladovací prostory, kuchyňku a sociální zařízení. Dětská skupina nabízí kapacitu 12 dětí.

Rekonstruované prostory se nachází v přízemní budově a jsou zcela bezbariérové. Prostory plně vyhovují požadavkům dle zákona č. 247/2014 Sb., na zařízení služby péče o dítě v dětské skupině. Dětská skupina Miniškolka Kulička realizovaná v rámci projektu programu Zaměs-tnanost „Podpora zaměstnanců/kyň při návratu z mateřské/rodičovské dovolené zajištěním péče o dítě“) financovaného z Evropského sociálního fondu. Dětská skupina úspěšně prošla registrací MPSV jako poskytovatel péče o děti v dětské skupině dle zákona č. 247/2014 Sb. a je tak první dětskou skupinou při SVČ RADOVÁNEK.

Miniškolka Kulička má za účel pomoci sladit zaměstnaným rodičům rodinný a pracovní život, umožňuje rodičům návrat z mateřské dovolené do pracovního procesu. Kapacita zařízení je 12 dětí a je určena pro děti od 2,5 - 6 let. Po dovršení věku nástupu školní docházky, lze využít plzeňskou komunitní školu s názvem Koventinka, která se rovněž nachází v budově. Provozní doba je v pracovní dny od 7:00 do 16:30.

Miniškolka Kulička je školkou s respektujícím přístupem, inspiruje se waldorfskou pedagogikou a je zaměřena na propojení člověka s přírodou, a to nejen prostorově, ale v rámci koloběhu roku. Důležitý je pro nás individuální přístup k dětem a zároveň také k rodičům. Děti nejsou rozděleny podle věku, učí se od sebe navzájem. Děti přirozeně žijí činnostmi nabízenými pedagogy. Naším prvotním cílem je, aby se děti ve školce cítily spokojeně, aby měly pocit bezpečí, jistoty a soukromí. Nabízíme dětem podmínky k všestrannému rozvoji osobnosti ve všech oblastech psychosociálního a fyziologického vývoje.

Waldorfský přístup je zaměřen na celostní pojetí člověka, podporuje jeho všestrannost a vyhýbá se nadměrné specializaci a jednostrannosti. Stejnoměrně rozvíjí rozum, cit a vůli v procesu učení. Vzdělávací plán výchovy a péče je uspořádán do jednotlivých bloků, které nejsou řazeny chronologicky. Jejich obsah vychází ze života dětí, z přirozeného rytmu ročních dob, z různých společenských a přírodních skutečností. Pedagogové s nimi pracují na základně dané aktuální situace. Téma jednoho bloku lze zpracovávat dle potřeby několik dní či týdnů. Základním zaměřením jednotlivých bloků jsou slavnosti/svátky roku. Díky těmto slavnostem mohou děti zažívat rytmus roku. Během příprav se děti učí plánovat, spolupracovat, řešit problémy. Podílí se na společných rozhodnutích, a tak spoluvytváří výslednou podobu slavnosti. Každá slavnost je pevně zasazena do celkového obrazu roku. Slavnosti nám zprostředkovávají poznání, že Kosmos a člověk fungují v daných zákonitostech. Děti tak skrze ně mohou zažívat pocit jistoty, bezpečí, smysluplnosti své i světa kolem, pocit sounáležitosti s lidmi a přírodou, a také najít respektující vztah k Zemi.

 

Dětská skupina Miniškolka Kulička v SVČ RADOVÁNEK

10. 4. 2018

Dětská skupina s názvem Miniškolka Kulička vznikla při SVČ RADOVÁNEK jako reakce na poptávku rodičů v Plzeňském kraji. Dětská skupina se vyznačuje svým zaměřením na přírodovědu, která je doplněna o sportovní aktivity, kreativní činnosti a hudební nauku. Zřizovatel dětské skupiny je Středisko volného času Radovánek je příspěvková organizace pro zájmové vzdělávání dětí, mládeže a dospělých. Sídlo a správa této organizace je v Pallově ulici č. 52/19, Východní Předměstí, 301 00 Plzeň. Dětská skupina byla vybudována na pracovišti Komenského 42 v, toto pracoviště se nachází v městském obvodu Plzeň 1, které se označuje také jako severní předměstí. Pracoviště Komenského disponuje interaktivními učebnami, zahradou a tělocvičnou. Jednou z interaktivních učeben je učebna přírodovědy, kde mohou mít děti dle zájmu přímý kontakt se zvířaty. Na pracovišti se chovají hlodavci jako například králíci, morčata, dále se zde chovají plazy – hadi, gekoni, ještěři a další zvířata např. želvy, papoušci, rybičky.

Dětská skupina bude mít k dispozici chráněný vstup s recepcí, vlastní šatnu se vstupem na zahradu, kancelář pedagoga, hernu s jídelnou a pracovním prostorem, tělocvičnu se spacím prostorem, skladovací prostory, přípravnu jídla a vlastní sociální zařízení. Dětská skupina nabízí kapacitu 12 dětí. Veškeré prostory nově rekonstruujeme tak, aby splňovaly nejpřísnější pravidla pro příjemný a bezpečný pobyt dětí.