Perla Plzeňského kraje - 4. ročník

Vyhlášení Ceny hejtmana Perla Plzeňského kraje proběhne na Nové scéně Divadla Josefa Kajetána Tyla, ti nejlepší vystoupí v hlavním programu

Slavnostní galavečer k vyhlášení výsledků a předání ocenění umělecké Ceny hejtmana Perla Plzeňského kraje proběhne v neděli 22. října 2023 na Nové scéně divadla JKT. V každém oboru všech uměleckých kategorií vyhlásíme tři nejlepší nominace, které vybere odborná porota během měsíce srpna. První tři v každém oboru budou pozvání na galavečer k převzetí ocenění. Ti nejlepší vystoupí naživo v hlavním programu večera. V případě kategorie výtvarného umění vystavíme veškerá nominovaná díla přímo v divadle. 

S postupujícími nominanty do divadla natočíme profesionální vzpomínkové medailonky, které představíme na projekci vestibulu divadla. Medailonky zveřejníme v září na sociálních sítí SVČ RADOVÁNEK a spustíme možnost hlasování veřejnosti. Vítěze vyhlásíme ve zvláštní kategorii v rámci galavečera. Ocenění umělci získají unikátní cenu v podobě skleněné perly z dílny sklárny Anín.

Programem bude provázet Táňa Krchovová, ocenění budou předávat osobnosti z řad umělců a zástupců Plzeňského kraje. Hlavní cenu předá hejtman Plzeňského kraje pan Rudolf Špoták. Téměř dvouhodinový záznam galavečera odvysílá televize ZAK.

Vstupenky na galavečer na Novou scénu budou v prodeji na plzenskavstupenka.cz.