FOR FUN! Sportovně-taneční víkend v japonském stylu v Kaznějově

V pátek 29. listopadu v 17:00 začaly do kaznějovského Radovánku najíždět děti, společně jsme připravili ležení v tělocvičně, zahráli si pár otrkávacích her, abychom si na sebe zase zvykli (dorazily samé známé tváře) a pak už jsme se vrhli na deskové hry v režii našich „šuplíků“ – členů org. klubu. Ti naučili děti hrát Rummikub, 3IQ a Ubongo, které se všem líbilo úplně nejvíce. K večeři nám naše milá školnice, paní Paterová, upekla výborné francouzské brambory. Ještě před večerkou se děti rozdělily do skupinek, ke každé se přidal jeden šuplíkář a společně vytvářeli vlastní komiksový příběh.

Sobotní program patřil hlavně pohybu. Ráno byla pro účastníky nachystaná stopovačka s úkoly o Japonsku v režii členů org. klubu, poté nácvik hip hopové taneční sestavy s naší taneční externistkou Bárou Poppovou a ping pong. Po obědě v restauraci a krátké procházce jsme se vrhli na pilování taneční sestavy, sportovní úkoly na zahradě a následné rozdělení do skupin a skládání origami, jejichž návod si museli účastníci akce sami najít ukrytý v prostorách SVČ. To vše opět v režii členů org. klubu. Zlatým hřebem večera byla příprava japonské delikatesy – sushi. Vyzkoušeli jsme sladkou i slanou variantu a všem nám moc chutnalo. Poté, co nám vytrávilo, jsme si ještě dali kruhový trénink na dobrou noc. V neděli byl na plánu hlavně úklid a balení, nechybělo ale ani utkání ve florbalu a také tanec.

Akce se dle zpětné vazby od dětí velmi líbila, nikomu se nechtělo domů. Další termín tanečně sportovního víkendu jsme stanovili na 17.-19. 1. 2020 a tentokrát si budeme zkoušet, jaké je to nevidět.