Dětská skupina Miniškolka Kulička při SVČ RADOVÁNEK

Co všechno jsme zvládli začátkem roku 2019

Co všechno jsme zvládli začátkem roku 2019

Začátek roku 2019 jsme si s dětmi v miniškolce Kulička užili s tématem Třech králů. Vyráběli jsme koruny, pláště a hráli divadlo. Venku konečně držel sníh, děti byly nadšené, a tak jsme mohli opakovaně chodit sáňkovat a bobovat na nedaleký kopec, koulovat se a stavět sněhuláky! Na zimu jsme si pak hráli i uvnitř: stavěli jsme iglů z cukrových kostek a mouky.

V únoru nás čekala oblíbená slavnost: Masopust. Veselici jsme si chtěli užít ve velkém, a tak jsme odpolední slavnost spojili se spřátelenou školou Koventinka. Hráli jsme hry, tematické honičky, tancovali, zpívali, školáci a školkáčci si vzájemně zahrály divadlo a hlavně jsme jedli koblihy, které si děti sami uhnětly.

 Zima se pomalu chýlila ke konci, a tak byl na počátku března ten správný čas na vynesení Morany – zimní vládkyně, aby mohlo přijít pravé jaro. V průběhu týdne jsme s dětmi vyrobili Moranu v životní velikosti, oblékli ji a nazdobili. Na čtvrteční dopoledne jsme si nachystali malé Moranky a před obědem se vydali na zahradu, kde jsme společně za zpěvu písní zapálili oheň a upálili velkou „babici zimici“. Přichod jara jsme pak oslavili zaséváním semínek a pozorováním změn jak venku v přírodě, tak právě v našich květináčích.