Pohár předsedy vlády již po šesté... Jako jediní v republice

V sobotu 4. 2. od 18.00 proběhl v Kongresovém centru hlavního města Prahy 24.ročník tradičního koncertu Děti dětem. Tentokrát pod záštitou Vladimíra Balaše, ministra školství, mládeže a tělovýchovy. Pionýr nabídl, ve spolupráci s Nadací Dětem 3. tisíciletí, znamenitý program, který diváci ocenili dlouhým potleskem.

Součástí koncertu bylo předávání tradičních Putovních pohárů za rok 2022. Z rukou Ondřeje Andryse z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, prezidenta Nadace Dětem 3. tisíciletí Michala Pokorného a předsedkyně Pionýra Dariny Zdráhalové převzali zástupci SVČ RADOVÁNEK ocenění za jejich činnost s dětmi a mládeží v oblasti Dětské Porty. Organizátoři Dětské Porty v Plzni získali toto ocenění již neuvěřitelných šestkrát. V roce 2005, 2006, 2009, 2011, 2016 a nyní. Velikou zásluhu na tomto úspěchu mají hlavně mladí muzikanti, jejichž vystoupení jsou na vysoké úrovni a zaslouží si ocenění.

V průběhu večera proběhlo promítání Ledových měst, což je souběžná akce nabízející dětem příležitost seznámit se s historií, pamětihodnostmi a zajímavostmi jednotlivých měst. Čas mezi vystoupeními tak oživila povídání z Brna, Českých Budějovic, Karviné a Plzně. Jako hosté na koncertu vystoupili Žesťový kvintet Brass Five Ústřední hudby Armády ČR a Radka Fišarová, úspěšná muzikálová zpěvačka a šansoniérka, jedna z úspěšných účastnic Dětské Porty v 90. letech.

Koncert byl výběrem těch nejzajímavějších vystoupení ze soutěží v rámci Pionýrského Sedmikvítku a zúčastnily se ho děti a mládež z celé republiky. Pionýrský Sedmikvítek je kulturně-umělecká soutěž pro kolektivy a jednotlivce, která tradičně oslovuje i širokou řadu kolektivů a jednotlivců mimo Pionýr. Jedná se o ucelený postupový systém od základních kol až po republiková finále.

Článek Plzeňský deník - zde...