Masopustní veselice Kaznějovem pošesté!

Již šestý ročník kaznějovského masopustu je za námi. Ač nám počasí zpočátku moc nepřálo a sraz masek v jedenáct hodin u základní školy doprovázel déšť, nakonec se umoudřilo a na pár okamžiků vylezlo i sluníčko. Déšť nedéšť, masky se veselily, tančily a popíjely, jak to na správném masopustu má být.

Když policistka přečetla masopustní glejt a paní starostka Eva Šimlová dala povolení k masopustní veselici, průvod v čele s nevěstou a ženichem se vydal na pochod Kaznějovem. V maskách byli nejen dospělí, ale i děti a po cestě se k průvodu přidávali další a další Kaznějováci. Krom policistky, ženicha, nevěsty a medvědáře s medvědem nechyběli cikánky, čerti a různí bubáci, klaun, vodníci, smrtky, jeptišky, různá zvířat a další masky. Velice zdařilým počinem byla kadibudka, kterou obdivoval nejeden kolemjdoucí. K tanci a veselení hrála maskám i přihlížejícím dechová hudba Amatovka z Černošína a na náměstí poté reprodukovaná hudba. Nejen masky se mohly občerstvit zabijačkovými dobrotami od pana Mizery z Dobříče a pokračovat tak v masopustní veselici až do brzkých večerních hodin. Někteří vytrvalci se pak ještě přesunuli do baru U Draka, kde hašteření završili.

Jménem celého průvodu bychom rádi poděkovali všem občanům Kaznějova, kteří otevřeli své dveře, pohostili masky a užili si masopustní veselí, a také těm, kteří se přišli pobavit na náměstí. V neposlední řadě bychom rádi poděkovali restauraci Modrý hrozen, která pro všechny účastníky průvodu připravila výborné kuřecí řízečky, pro dospělé alkoholický přípitek a pro děti pitíčko. Už teď se těšíme na další, již sedmý ročník Kaznějovského masopustu.