Radovánkohraní 2019 v Kaznějově

Už po poledni 9.6.2019 se začalo kaznějovské náměstí plnit stany a stánky, různými rekvizitami a nafukovacími hrady, začala hrát hudba a úderem druhé hodiny odpolední zahájila ředitelka Střediska volného času RADOVÁNEK Eva Tischlerová další ročník této prezentační akce pro účastníky zájmových kroužků a širokou veřejnost.

Program akce byl nabytý. Začalo se vystoupením radovánkovské hudební skupiny Na Skok, která se umístila na 3. místě v celorepublikovém kole soutěže Dětská porta, poté následovalo vystoupení kroužku Taekwon-do, tanečního kroužku a nakonec ukázka Jaguars Cheerleaders plná pyramid, přemetů a další akrobacie. Třešínkou na závěr pódiového vystoupení byla kaznějovská beatgrassová kapela III. MÍZA.

Během hudebního programu se návštěvníci mohli občerstvit u stánku pana Mizery z Dobříče, dát si zmrzlinu z Kaznějovského zmrzlinářství nebo cukrovou vatu či sladký popcorn. Pro nejmenší byly nafouknuty dva skákací hrady se skluzavkou a míčky, malování na obličej, pro starší kreativní dílny, kde si mohli děti i rodiče vyrobit vázičku s květinou nebo nazdobit vintage záložku do knihy z recyklovaného domácího papíru. Ve stanu plastikových modelářů se mohli příchozí nejen pokochat složenými modely, ale také si vyzkoušet, jaké to je dávat takový model dohromady. Součástí akce byla také prezentace plzeňského kroužku robotiky, kteří se svým hexapodem vyhráli soutěž až v daleké Číně.

Pro sportovce bylo přichystáno několik disciplín jako skákání v pytli, chůdy, hod na cíl, šlapadla, twister, velký speedcups a 3iQ, lovení rybiček a maxi puzzle. Nejen děti si mohly vyzkoušet nejrůznější deskové hry, menší vymalovat obrázek nebo něco nakreslit, ať už na papír nebo křídami přímo na dlažební kostky na náměstí a všichni se mohli pokochat výstavou keramických prací kroužku pod vedením Marty Vavříkové a obrázky z malířského kroužku vedeného Monikou Šimlovou. Nechyběla spousta balónků, nové nabídkové listy na příští školní rok a také letáčky s přehledem táborů, kde zbývají už jen poslední volná místa.

I přes místy až nesnesitelné vedro bylo náměstí plné dětí a rodičů, kteří se přišli rozloučit se školním rokem 2018/2019 a užít si prímové odpoledne s RADOVÁNKEM.